Daha Fazla

Tekila Fiyatları 2022 Güncel Zamlı Yeni Tavsiye Edilen Fiyat Listesi

Olmeca Tekila Fiyatları

Olmeca Tekila Fiyatları 2022 Güncel Tekila Fiyat Listesi
35cl Olmeca Gold Tekila Fiyatı179,00 ₺
70cl Olmeca Gold Tekila Fiyatı350,00 ₺
35cl Olmeca Blanco Tekila Fiyatı167,00 ₺
50cl Olmeca Blanco Tekila Fiyatı235,00 ₺
70cl Olmeca Blanco Tekila Fiyatı325,00 ₺
100cl Olmeca Blanco Tekila Fiyatı455,00 ₺
70cl Olmeca Altos Reposadd450,00 ₺
70cl Olmeca Altos Plata Tekila440,00 ₺
70cl Olmeca Dark Chocolate325,00 ₺

VOTKA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Avlon Tekila Fiyatları

Avion Tekila Fiyatları 2022Güncel Tekila Fiyat Listesi
70’lik Avion Silver600,00
70’lik Avion Reposadd650,00

CİN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Don Julio Tekila Fiyatları

Don Julio Fiyat ListesiGüncel Tekila Fiyat Listesi
70cl Don Julio Tequila750,00 ₺
70cl Don Julio Reposadd TequilaDeğişmekte
70cl Don Julio Anejo TequilaDeğişmekte
70 cl Don Julio 1942 Tequila3000 ₺

BİRA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

El Jimador Tekila Fiyatları

El Jimador Fiyat ListesiGüncel Tekila Fiyat Listesi
70cl El Jimador Blanco Tequila195,00 ₺
70cl El Jimador Reposado Tequila210,00 ₺

2022 Güncel migros ve Carrefoursa ayrıca tekel market ve bayilerin tavsiye edilen tekila perakende fiyat listesidir. Tekila fiyatları marketlerin satış kampanyaları ve indirimlerine göre fiyatı değişebilmektedir.

Tekila Nedir Hakkında Bilgi Almak İçin : https://tr.wikipedia.org/wiki/Tekila

Tekila

Tekila bir meksika içkisidir %38 Alkol oranı içermektedir. Tekila Agave bitkisinden elde edilen su ile yapılmaktadır. Anadoluda yetişen sabır otu bitkisinin akrabasıdır. %100 Mavi agave bitkisinden yapılmış tekila ağızda acı tat bırakmaz. Gold Tekila adı ile satılan tekilalar karamel renkte aromalar kullanılarak üretilmektedir. İçimini yumuşatmak için tuz ve limon ile tüketilir. Fiyatı ucuz olan gold tekilalar %100 agave bitkisinden üretilmez, bu yüzden fiyatı gerçek tekila içkisine göre daha ucuz olmaktadır.

Tekila Cam veya Metal materyalli tanklarda dinlendirilerek üretilirse şeffaf renk alır ve ismi Gümüş yani blanco tekila adını alır. Tekila ahşap fıçılarda bekletilirse altın rengini alır, ve ORO ismi verilir. Tekila ne kadar yıllanmış olursa o kadar fiyatı pahalı olmaktadır.

Tekila Nasıl İçilir ?

Tekila en sert meksika içkisi olup en yaygın tüketim şekli limon ve tuz ile birlikte içilmesidir. Elinizin işaret ve baş parmakları arasına limon ve tuz sürerek tekila içilir. Diğer yaygın bir yöntem ise tekila kadehinin dudak kısımlarına limon ve tuz sürerek tek dikişte içilir. Veya Kişiye göre ince bir limon dilimini shot yaptıktan sonra yemektir. Bu sayede sert tekila tadını limon ile yumuşatırsınız.

Aç karnına içmek midenizi yakabilir yemek sonrası hemen tok karnına içmekde midenizi bulandırabilir. İlk defa tekila içenler maksimum 2 shot tüketmelidir. Fazlası rahatsız eder ve sağlığınızı ciddi anlamda bozabilir. Tekila içtikten sonra su tüketmeniz faydalı olacaktır. Karaciğer, mide ve kronik sağlık sorunları olan kişiler kesinlikle alkol tüketmemelidir.

Tekila Sarhoş Eder mi?

Sorunuza gelecek olursak Yüzde 38 alkol oranı olan bu sert meksika içkisi içiminize bağlı olarak 1 shot itibari ile sizi sarhoş etmeye başlar. Hızlı bir şekilde kısa bir süre içerisinde arka arkaya shot yaparak içmek hızlıca sizi çarpar ve mide bulantısı , baş dönmesi, kusma ve bilinç kaybı yaratır.

Sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir. Bu şekil içmek size keyif vermekten ziyade eziyet çekmenizi sağlar. O yüzden tekila 20 -30 dakika aralıklarla 2 shottan fazla içilmemelidir. Tekila başka içkiler ile karışıtırıldığı zaman daha hızlı sarhoş eder ve kusmaya başlarsınız . Tekila ne kadar yasal bir içki çeşidi olsa da sağlığınıza ve bilincinize önemli ölçüde zararlar verir, bu yüzden dikkatlı olmanız önemlidir. Tekila fiyatları listemizi yukarıda inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.