Absent fiyat, boyutuna ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. 2023 yılı içerisinde en ucuz Absent 865 TL, en pahalı Absent 1,200 TL olarak belirlenmiştir. Sizler için listelediğimiz tabloya göz atarak diğer türlerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki, Absent fiyatları ne kadar?

Absenth Fiyatları Ne Kadar?

Absenth adı altında sunulan farklı ürünler vardır. Absent Fiyat da bu nedenle standart değildir. Her yıl farklılaşma gösterebildiği için ne kadar olduğu merak edilebilir. Aşağıda yer alan listeden bunları görmeniz mümkündür.

AbsentFiyatı
50 cl Sebor Absinthe Fiyatı850,00 TL
70 cl La Fee NV Absinthe Fiyatı850,00 TL
70 cl La Fee Parisienne Fiyatı1,075,00 TL
50 cl Habsburg XC Original Yüzde 89,9 Extra Strong Absinthe Fiyatı1,200,00 TL
70 cl Grande Absente 68 Absinthe Fiyatı1,100,00 TL
50 cl Habsburg Classic Absinthe Fiyatı950,00 TL
50 cl Polski Absinthe Fiyatı865,00 TL
70 cl Polski Absinthe Fiyatı1,150,00 TL
Sublime Absente 89 Fiyatı900,00 TL
absent fiyat 2023, absent fiyat kıbrıs, absent fiyat türkiye, absent fiyat migros 2023, absent fiyat alkol, absent fiyatları 2023, absent fiyat migros, absent fiyat carrefour

Tüm bunları inceleyerek, aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Absent Alkol Oranı Ne Kadar?

Her içkide alkol oranları farklı olabilmektedir. Bu nedenle özellikle adını yeni duyanlar, Absent alkol oranları ne kadar sorusunu sorabilir. Üretim farklılıkları sebebiyle her birinde farklı özellikler bulunmaktadır.

Ancak temel olarak alkol oranı yüzde 45 ile 90 arasındadır. Üretiminde damıtma ve soğuk karışım yöntemlerinin tercih edildiği görülmektedir. Damıtma sürecinde 3 temel aşama vardır. Burada ilgili malzemeler damıtılmış alkol ile karıştırılır.

Ardından üreticiye göre bir veya birden fazla sayıda damıtma gerçekleştirilir. Lakin ilk aşama sonrasında alkol oranı yüzde 2’dir Sıvı ise renksizdir. Absent yapımı esnasında ikinci yöntem ise soğuk karışımdır. Bu sık sık yapılan tercihlerden bir tanesidir. Burada hem esanslar hem de aromalar farklılık gösterebilir.

Bunların yanı sıra Bohemya tarzı da yer almaktadır. Bu tarz üretimler absinth olarak bilinmektedir. 

Absent tarihi oldukça eski olan bir alkol türüdür. Bu nedenle kökenlerine dair bilgiler oldukça geniştir. Bir görüş Fransız doktor Pierre Ordinaire tarafından bulunduğunu söylerken, diğeri İsviçreli Herniod kardeşler tarafından keşfedildiğini belirtmektedir.

Özellikle 1800’lerin sonuna doğru Fransa’nın başkenti olan Paris’te popüler olduğu bilinmektedir. 1840’lı yollarda ise bağırsak kurtları, dizanteri gibi hastalıklara yönelik tıbbi amaçlarla tercih edildiği de söylenmektedir.

Her ne kadar alkol üretiminin standart olduğu düşünülse de, farklı olanlar da vardır. Absent de bunlardan bir tanesidir. Günümüzde farklı ülkelerde imal edilmektedir. Bu durum hem renginin hem de tadının değişmesine yol açar. Ne var ki renk olarak yeşil ve bunun tonları ile sınırlıdır.

Absent Nedir? Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Absent Fiyat

absent fiyat 2023, absent fiyat kıbrıs, absent fiyat türkiye, absent fiyat migros 2023, absent fiyat alkol, absent fiyatları 2023, absent fiyat migros, absent fiyat carrefour
absent fiyat 2023 absent fiyat kıbrıs absent fiyat türkiye absent fiyat migros 2023 absent fiyat alkol absent fiyatları 2023 absent fiyat migros absent fiyat carrefour
YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir