Benexol B12 fiyatı 77,31 TL – 109, 08 TL 2023 yılı güncel fiyatıdır. Özellikle B12, B1 ve B6 vitamin eksikliğinde kullanılmaktadır.

Benexol B12 30 film tablet fiyatı:110.71 TL
Benexol B12 50 film tablet fiyatı:144.73 TL

Benexol B12 Fiyatı Ne Kadar?

Benexol B12 fiyat

B vitamini eksikliğinde kullanılan Benexol B12’nin fiyatları ilacın 30 film tablet veya 50 film tablet olmasına bağlı olarak değişir. Benexol B12 ilacının 2023 Mayıs ayı fiyatları 77,31-109,08 TL aralığındadır. İlacın fiyatları her geçen gün değişiklik gösterir. Bunun için güncel fiyat bilgisini alarak bütçe ayrılması gerekir. Ayrıca fiyatlarda ilacın reçeteli veya reçetesiz alınmasına bağlı olarak değişir.

İnsanların yaygın şekilde kullandığı ilaçlardan olan benexol b12 fiyat ne kadar? Merak ediliyor. Reçeteli ve reçetesiz kullanılması mümkün olan bu ilacın fiyat bilgisi, ilacın ne olduğu ve ne işe yaradığı gibi bilgileri hazırladık.

Hazırladığımız bu bilgiler ilacın kaç liradan satıldığını, ne olduğunu ve ne işe yaradığı gibi ilaç hakkında merak edilenleri içeriyor. Bu sayede ilacın bilinçli şekilde kullanılmasının mümkün olacağını düşünüyoruz.

Benexol B12 30 Film Tablet Fiyat

B12, B6 ve B1 vitaminlerini içeren Benexol B12 ilacının 30 film tabletten oluşan çeşidi vardır. Bu ilaç günlük 1 doz kullanımda 1 ay boyunca yeterli gelir. Vitamin eksikliği ve diğer sorunlar için önerilen ilacın 30 film tabletinin fiyatı güncel olarak 77,31-83,50 TL aralığındadır. İlacın KDV hariç fiyatı 77,31 iken KDV dahil fiyatı ise 83,50 TL olarak belirlenmiştir.

Benexol B12 50 Film Tablet Fiyat

Vitamin eksikliğine bağlı sorunlar yaşayan kişiler için Benexol B12 ilacının 50 film tabletlik çeşidinin doktor tarafından yazılması mümkündür. Bu durumda hastaların 50 gün boyunca veya doz sayısına göre ilacı kullanmaları gerekir.

50 film tabletten oluşan Benexol B12’nin fiyatı ise 101-109,08 TL aralığındadır. Bu ilacın KDV hariç fiyatı 101 TL iken KDV dahil fiyatı 109.08 TL tutarındadır.

Benexol B12 Reçetesiz Fiyat

Halsizlik, vitamin eksikliği riski, zona, eklem iltihabı ve sinir iltihabı için kullanılan Benexol B12 ilacının reçeteli olarak kullanılması önerilir. Beyaz reçete ile satışa sunulan bu ilacın hastanelerde doktor veya aile hekimleri tarafından yazılması tavsiye edilir. Yazılan reçeteye bağlı olarak eczaneden temin edilebilir.

Reçeteli olarak Benexol B12 ilacını almayan veya alamayacak durumda olan kişilerin reçetesiz temin etmeleri mümkündür. Bunun için eczaneye giderek reçetesiz fiyat bilgisi almaları gerekir. Reçetesiz fiyatlar ise yine ilacın 30-50 film tablet olmasına ve eczane fiyat kriterlerine göre değiştiği görülür.

Benexol B12 Sgk Ödüyor Mu?

İnsanların sağlıklarına kavuşması için kullandıkları Benexol B12 vitamin ilacı SGK ödemesi kapsamında değildir. Bunun nedeni ise vitamin ilacı olmasıdır. Bu nedenle fiyat üzerinde SGK indirimi veya maaştan kesinti gibi durumlar yaşanmaz. Bunlar yerine ilacı reçeteli ya da reçetesiz şekilde satın almak isteyen kişilerin tam ücreti ödemeleri gerekir.

Benexol B12 Nedir?

Benexol B12, ana etken maddesi B12 vitamin olan Bayer markasına ait bir çeşit ilaçtır. B12’ye ek olarak B6 ve B1 vitaminlerini de içerir. Tablet şeklinde üretilmiş olan bu ilaç 30 ve 50 tableti içeren iki çeşitten oluşur. İki çeşitten oluşan bu film tablet B vitamini eksikliklerinin tedavi edilmesini sağlamak amacıyla kullanılır.

Benexol B12 Nasıl Kullanılır?

Benexol B12’nin kullanımı ağız yoluyla olur. Vitamin eksikliği bulunan kişiler film tabletten bir tane çıkararak su yardımıyla yutarlar. Tabletin ezilmesi veya çiğnenmesi önerilmez.

Benexol B12 için önerilen doz miktarı ise günlük 1 adettir. Genellikle sabahları yemek ardından alınarak vitamin eksikliğinin giderilmesi önerilir. Yaygın olarak günde 1 adet kullanılan ilaç doktor tavsiyesi ile günde birden fazla kez tüketilebilir. Ancak doktor önerisi bulunmuyorsa günlük 1 tabletin aşılmaması gerekir.

Benexol B12 Ne İşe Yarar?

Benexol B12 isimli ilacı ilk defa kullanacaklar ve ilacı bilmeyen kişiler ne işe yaradığını araştırırlar. Bayer tarafından üretilmiş olan ilacın kullanıldığı durumlar ve ne işe yaradığı bilgileri şunlardır;

Bu rahatsızlıkları yaşayan kişilerin mutlaka doktor kontrolünden sonra ilacı kullanmaya başlamaları önerilir. Doktor önerisi olmaksızın kullanma durumunda yan etki görmeleri mümkündür. Buna ek olarak Benexol B12 ilacını doktor tavsiyesiyle kullanacak olan kişilerin mutlaka önerilen doz ve süre boyunca kullanmaları gerekir

https://titck.gov.tr/storage/kubKtAttachments/2798201886313.pdf adresinden kullanım talimatını okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir