Calpol şurup fiyat birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Mor, turuncu ve diğer çeşitleri arasında fiyat bakımından farklılık bulunmaktadır. Net bir fiyat öğrenmek için aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Calpol Şurup Fiyatı Ne Kadar?

Calpol şurup fiyatı, eczaneye gitmeden önce kişiler tarafından düşünülebilmektedir. 2020 yılına kadar olan fiyatları öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki tabloyu incelemeniz mümkündür.

Calpol Şurup Fiyat

Calpol Şurup TürüCalpol Şurup Fiyatı
Mor Calpol Fiyat104.30 TL
Calpol Reçetesiz Fiyatı 202273,20 TL
Calpol Şurup Fiyat Turuncu110.68 TL
Calpol Bebek Şurubu Fiyatı 202276,12 TL
calpol şurup fiyat, calpol şurup fiyat turuncu, calpol şurup fiyatı 2023, calpol şurup fiyat 2023, calpol şurup fiyat reçetesiz, calpol şurup fiyat mor, calpol şurup fiyat sgk, calpol şurup fiyat mayıs 2023

Calpol Şurup Fiyat

Calpol şurup her eczaneden zorluk çekmeden temin edilebilmektedir. Eğer o anda olmasa bile depodan rahatça getirtilebilmektedir. Ancak bilinçsiz şekilde almanın yan etkilere neden olabileceği, sağlık sorunlarına çözüm getirmeyebileceği unutulmamalıdır.

Calpol Şurup Nasıl Kullanılır?

Calpol şurup kullanımı her zaman doktorunuzun size belirttiği şekilde olmalıdır. Böylece sağlık sorunlarınıza daha kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Prospektüs bilgisine göre ilaç, belirtileri düzeltmek amacıyla en düşük dozda ve en kısa süreyle kullanılmaktadır. 4 saat içerisinde, birden daha sık aralıklarla alınmamalıdır.

Şurup ağızdan alınmakta olup ağzı açılmadan önce iyice çalkalanmalıdır. İkinci ayda aşı ardından ateş yaşanan bebeklere 2.5 ML doz uygundur. Ancak 2 ayın altındaki bebeklere verilmemelidir. 6 yaş ve üzeri kullanım için tavsiye edilmez.

Calpol şurup ağızdan alınan bir ilaç olup ektin maddesi parasetamol’dür. Bunun dışında yardımcı bileşenleri prospektüs bilgisinden alınabilmekte olup şöyledir;

 1. Sorbitol Çözeltisi
 2. Çilek Aroması
 3. Sukroz
 4. Nipagin M Metil Hidroksibenzoat
 5. Gliserol
 6. Avicel RC 591
 7. Karmoisin E 122
 8. Ksantan Sakızı
 9. Saf Su

İlacın herhangi bileşenine karşı alerji durumunuz varsa kullanmamanız gerekir. Calpol şurup ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösterse de doktor gözetiminde, reçeteli bir şekilde alınmalıdır.

Calpol Şurup Yan Etkileri Neler?

Her ilaçta olduğu gibi Calpol şurup yan etkileri de vardır. Prospektüs bilgileri aracılığıyla bunların görülmesi mümkündür. Maddeler halinde bunlar aşağıda yer aldığı gibidir;

 1. Enfeksiyon
 2. Baş ağrısı
 3. Uyuklama
 4. Uyuşma
 5. Üst solunum yolu enfeksiyonu
 6. Bulantı
 7. İshal
 8. Hazımsızlık
 9. Karın ağrısı
 10. Kabızlık
 11. Yüz ödemi
 12. Kusma

Bunların dışında farklı yan etkileri de vardır. Calpol şurup yan etkileri görülmesi halinde, en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Calpol şurup prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

Calpol Şurup Fiyat

calpol şurup fiyat, calpol şurup fiyat turuncu, calpol şurup fiyatı 2023, calpol şurup fiyat 2023, calpol şurup fiyat reçetesiz, calpol şurup fiyat mor, calpol şurup fiyat sgk, calpol şurup fiyat mayıs 2023
calpol şurup fiyat calpol şurup fiyat turuncu calpol şurup fiyatı 2023 calpol şurup fiyat 2023 calpol şurup fiyat reçetesiz calpol şurup fiyat mor calpol şurup fiyat sgk calpol şurup fiyat mayıs 2023

Calpol Şurup Ne İşe Yarar?

Calpol ateş düşürücü ve ağrıkesici olarak reçeteler yazılmaktadır.

Calpol Şurupu Kaç Aylık Çocuklar Kullanabilir?

Calpol şurup 2 ayın altındaki bebeklere verilmemelidir. 6 yaş ve üzeri kullanım için tavsiye edilmez. Daha detaylı bilgi için prospektüsün kullanmadan önce okunması tavsiye edilir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir