Cennet papağanı fiyat araştırması yapıldığında çok büyük ücretler ödemek gerekmediği görülecektir. Hint Okyanusu’ndaki adalarda ve Madagaskar’ da yaşayan papağan cinsidir. Aslında ana vatanı Afrika’dır. Otuzdan fazla rengi bulunan kuş türüdür. Sıcak ve nemli havalarda yaşayıp üremektedir.

Cennet papağanı fiyatları arasında en makul olan cinslerdendir. 2021 yılı için 300-500 TL aralığındadır. Bu cinsin en bilindikleri arasında açık, canlı yeşil tonlarında olanlar vardır. Evde bakmaya, beslemeye uygun oldukları için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Cennet papağanları, cana yakın ve oldukça sosyaldır. Tüm canlılarda olduğu gibi bu cins papağanların da özellikleri kendilerine özgüdür. Özelliklerinin doğru bilinmesi hayvanın sağlığı açısından önem taşımaktadır.

Satışları birçok noktada satıldığı gibi internet üzerinden de satın almak mümkündür. Petshoplarda olduğu gibi, internetten de kolayca cennet papağanı fiyat araştırması yapılabilir.  

2023 Yılı İtibariyle Cennet Papağanı Fiyatları Petshoplarda 360,00 TL – 560,00 TL’dir

Cennet Papağanı Fiyatları Ne Kadar?

Cennet papağanları bilinenin aksine pek konuşmazlar. Konuşma kabiliyetleri yok denecek kadar azdır. Cennet papağanının özellikleri arasındaki bir diğer konu ise evcilleştirilmesinin kolay olmasıdır. Fakat üç ayı geçmiş olan cennet papağanlarını evcilleştirmek biraz zorlaşmaktadır.

Bu türün bir diğer zorluğu cinsiyetini belirlemektir. Aslında erkeğin ve dişinin her ne kadar kendine özgü hareketleri olsa da kesin bilgi elde edilemez. Genellikle kesin bilgi DNA testi ile ortaya çıkar.

Cennet papağanları çift olarak yaşadıklarında genellikle daha çok mutlu olmaktadır. Eğer tek olarak yaşıyorsa daha fazla ilgi gösterilmelidir. Eş almak için göz bantlarındaki kalınlık ve incelik ayrımı dikkate alınır. Böylece aynı türden papağanlar eşleştirilebilir.

Oldukça sevimli olan ama bir o kadar da yaramaz olan kuşlardır. Cennet papağanı yaramaz çocuk gibi hiç yerinde durmaz. Onları sevimli hale getiren şey çok hiperaktif oluşlarıdır.

Bu sevimli papağanlara sahip olmak için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Cennet papağanlarının fiyatları yıldan yıla değişiklik gösterir. Genellikle evde beslenen hayvanlar arasında en uygun fiyatlı olandır. Ama diğer hayvanlara göre daha makul bir fiyata satılır. Bunun için en çok tercih edilen hayvanlar arasında papağan gelmektedir. Bunun yanı sıra papağanlar genellikle diğer hayvanlara göre daha hızlı evcilleşmektedir.

2016 Yılı Cennet Papağanı Fiyatları 80,25 TL – 140,00 TL arasında satışları yapılmaktaydı.

2016 yılında cennet papağanının fiyatı seksen ila yüz tl arasındadır. Sonraki yıllarda yüzde on gibi bir fiyat artışı sağlamıştır. En son 2019 yılında yüz elli tl fiyata sahiptir. 2023 yılında ise üç yüz elli ile beş yüz elli aralığında satışları yapılmaktadır.

20 Mayıs 2023 Cennet Papağanı Fiyat Listesi Güncel

YılFiyat
201680,25 TL – 140,00 TL
2019160,00 TL – 221,00 TL
2023360,00 TL – 560,00 TL
Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet Papağanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu tür hayvanların en çok sevdiği ise su ve yıkanmadır. Çok fazla sağlık problemleri yaşamayan bu hayvanlarda en çok mantar hastalığı görülmektedir. Ortalama on ile yirmi yıl ömürleri olan kuş türüdür. Cennet papağanları genellikle on iki, on sekiz cm boyutlarında olurlar.

Eş seçerken seçici olmadıkları gibi birçok papağan türünde olduğu gibi tek eşlidirler. Ortalama beş yumurta ile kuluçkaya yatarlar. Cennet papağanları kuluçkada yaklaşık yirmi beş gün kalmaktadırlar.

Eğer cennet papağanı alıp evde beslenmek isteniyorsa bazı şeyleri bilmek gerekir. Bu tür hayvanlar hoplayıp zıplamayı sevmektedir. Çok  hareketli olduklarından kalacakları kafesin geniş olmasına dikkat edilmelidir.

Beslenmesi özel vitaminlerle desteklenmeli, üç beş güne bir suyu değiştirilmelidir. Kuş kumu diye bilinen kumlardan yeminin içine konulmalıdır. Bu sindirimi daha kolaylaştıracaktır. Meyve ve yem verirken aşırıya kaçmamaya dikkat edilmeli ve mutlaka bir veterinere danışılmalıdır.

Şehirlere göre fiyatı değişen kuş türlerindendir. Cennet papağanlarına sahip olmak için öncelikle iyi bir fiyat araştırması yapılmalıdır. İnternet üzerinden olsun petshoplardan olsun papağanların satış fiyatları araştırılmalıdır. İnternette ve petshopta bu sevimli papağanların fiyatları değişiklik gösterebilir.  On ile yirmi yıl arasında yaşayan bu sevimli hayvanların yıldan yıla fiyatları değişmektedir. Yapılan cennet papağanı fiyat araştırmasında ufak tefek bir farklılık görülebilir. Bu sevimli hayvanlara sahip olmak için fazla da bir miktar ödenmeyeceği söylenebilir.

Cennet papağanları hakkında daha fazla bili için tıklayınız.

2019 Yılı Cennet Papağanı Fiyatları 160,00 TL – 221,00 TL arasında satışları yapılmaktaydı.

En son 2016 yılında bir cennet papağını fiyatı seksen ile yüz tl arasında bulunmaktaydı. 2019 yılında ise yüz elli tl olan bu sevimli hayvanların yıldan yıla yüzde on gibi bir fiyat artışı olmuştur.

Cennet Papağanı Fiyat Listesi, Konusu, Cumartesi günü 20 Mayıs 2023 tarihinde güncellenmiştir. Cennet Papağanı Fiyat Veriler yenilenip, kontrol edilmiştir.

cennet papağanı fiyatları
cennet papağanı fiyatları
YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir