Cleocin T fiyat ne kadar? İlaç almadan önce fiyatları insanlar tarafından sık sık merak edilir. Cleocin T ne kadar merak ediyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Cleocin T Fiyat

Yıllara Göre Cleocin T FiyatıFiyat
2023 Cleocin T Fiyatı73,75 TL
2022 Cleocin T Fiyatı26,36 TL
2021 Cleocin T Fiyatı22,25 TL
2020 Cleocin T Fiyatı19,15 TL
cleocin t fiyat 2023, cleocin t fiyatı 2023, cleocin t fiyat 2022 eczane, cleocin t fiyat 2023 reçetesiz alınır mı, cleocin t fiyat eczane, cleocin t fiyat trendyol, cleocin t fiyat 2023 reçeteli, cleocin t fiyat 2023 reçetesiz

Cleocin T fiyat, tablodan ayrıntılı olarak incelenebilir. Ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi bilinçsiz kullanılmamalıdır. Eğer sağlık sorunları yaşıyorsanız öncelikle doktora giderek muayene olmanız gerekir. Böylece size en uygun ilaç doktorunuz tarafından reçete edilebilir.

Cleocin T İçeriği Ne?

Cleocin T prospektüs içerisinde içeriği yer almaktadır. Prospektüse göre etkin maddesi klindamisin fosfattır. Yardımcı maddeleri ise propilen glikol, izopropil alkol ve saf sudur. Eğer içeriğinde yer alan maddelere karşı alerjiniz varsa alınmamalıdır. Bunun dışında,

  1. İnflamatuar bağırsak hastalığı,
  2. Ülseratif kolit,
  3. Antibiyotik tedavisine eşlik eden kolit öyküsü,

Varsa da kullanılmamalıdır. Çözelti, akneleri tedavi etmek için cilde sürülerek, topikal şekilde uygulanmalıdır.

Görünüm olarak ilaç berrak ve renksiz bir çözeltidir. Mavi süngerli, beyaz polipropilen vidalı kapaklı yapıdadır. Dış yüzü PVC kaplı olup tip 3 cam şişede sunulmaktadır.

Cleocin T Nasıl Uygulanır?

Cleocin T kullanımı doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi olmalıdır. Doktor tarafından belirtilmediği sürece kullanım kısa kesilmemeli ya da uzatılmamalıdır. Prospektüs bilgilerine göre, yiyecek ve içecekler ile etkileşime geçmediği için aç ya da tok karnına uygulanması mümkündür.

Ancak hamile ve emziren kadınlar, doktorlarına danışmadan kullanmamalıdır. İlaç günde iki kere kullanmaktadır. Öncelikle sürülecek olan alan yıkanmakta, sonrasında ise ince bir tabaka halinde çözelti uygulanmaktadır. Otomatik dispanseri olduğu için ucunu nazikçe cildinize bastırmanız yeterlidir. Ardından da kapalı halde saklanmalıdır.

Korunurken, çocukların görmediği ve ulaşamadığı bir yerde olduğundan da emin olmanız gerekir.

Cleocin T Yan Etkileri Neler?

Her ilaçta olduğu gibi bunda da yan etkiler yer almaktadır. Cleocin T yan etkileri arasında deride tahriş, döküntü, yağlı cilt ve gastrointestinal rahatsızlıklar görülmektedir. Bu nedenle bilinçsiz bir şekilde kullanımı gerçekleştirilmemelidir.

Cleocin T ilaç prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

Cleocin T Fiyat

cleocin t fiyat 2023, cleocin t fiyatı 2023, cleocin t fiyat 2022 eczane, cleocin t fiyat 2023 reçetesiz alınır mı, cleocin t fiyat eczane, cleocin t fiyat trendyol, cleocin t fiyat 2023 reçeteli, cleocin t fiyat 2023 reçetesiz
cleocin t fiyat 2023 cleocin t fiyatı 2023 cleocin t fiyat 2022 eczane cleocin t fiyat 2023 reçetesiz alınır mı cleocin t fiyat eczane cleocin t fiyat trendyol cleocin t fiyat 2023 reçeteli cleocin t fiyat 2023 reçetesiz

Cleocin T Reçetesiz Alınır Mı?

Cleocin T’yi eczaneden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Cleocin T Yan Etkileri Neler?

Cleocin T yan etkileri arasında, deride tahriş, döküntü, yağlı cilt ve gastrointesintal gibi rahatsızlıklar olabilmektedir. Daha detaylı bilgi için prospektüsünün incelenmesi önerilir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir