Dermabel Krem başta kaşıntı ve kızarıklık olma şartı ile cilt sorunlarının büyük kısmında kullanılır. Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Dermabel Krem Fiyatı Nedir, Ne İşe Yarar? Detayları ile içeriğimizde görebilirsiniz.

DERMABEL %0.05 deri kremi 30 gr73.75 TL

Dermabel Krem Nedir?

Dermabel Krem nedir? Günümüzde cilt ile alakalı pek çok hastalıklar için kullanılır. Bu hastalıklar arasında atopik egzama, numuler egzama, seboreik dermatit, kontakt dermatit, liken, nörodermatit, sedef hastalığı, yaşlanmaya bağlı kaşıntılar, böcek ısırıklarına karşı alerjik reaksiyonlar, isilik ve kurdeşen gibi rahatsızlıklar yer almaktadır.

Krem, kortizon içeren güçlü bir kortikosteroid ve antibiyotik kombinasyonu içerir ve cilt üzerine sürülerek kullanılır. Genellikle reçete ile verilen bir ilaçtır ve eczanelerden temin edilebilir. Kullanımı ve dozu, doktorunuzun tavsiyelerine göre ayarlanmalıdır. Krem, ciltteki iltihap ve kaşıntıyı hafifletmek ve bu cilt sorunlarını tedavi etmek için etkili bir seçenek olabilir, ancak kullanmadan önce doktorunuzla görüşmeli ve onun önerilerine uymalısınız.

Dermabel Krem Kullanmadan Bilinmesi Gerekenler

Dermabel krem kullanmadan bilinmesi gereken çok sayıda unsur vardır. Öncelikli olarak kullanma talimatını okuyun. Her hasta için farklı türlerde ve dozlarda kullanım olabilir.

Alerji Durumu: Merhem içindeki aktif maddelere veya yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa, bu ilacı kullanmamalısınız.

Tıbbi Geçmiş: Doktorunuzla iletişime geçmeden önce kolit, Crohn hastalığı, egzama, alerjik cilt reaksiyonları, karaciğer hastalığı, astım, aspirine şiddetli alerjik reaksiyonlar veya sarı gıda boyasına karşı alerji gibi tıbbi geçmişinizdeki önemli durumları paylaşmalısınız.

Diğer İlaçlar: Eritromisin içeren bir ilaç kullanıyorsanız, bu merhemi kullanmadan önce doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz.

Gebelik ve Emzirme: Merhem, hamilelik sırasında kullanıldığında doğmamış bebek üzerinde olumsuz etkiler beklenmemekle birlikte, hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirmelisiniz. Ayrıca, merhem anne sütüne geçebilir, bu nedenle emzirme döneminde kullanmamalısınız.

Çocuk Kullanımı: Bu merhem, tıbbi tavsiye almadan bir çocuğa uygulanmamalıdır. Daha büyük çocuklar da bu ilacı yetişkin gözetimi olmadan kullanmamalıdır.

Merhem veya herhangi bir ilaç kullanımıyla ilgili herhangi bir endişeniz veya sorunuz varsa, bir sağlık profesyoneli veya doktorunuza danışmanız önemlidir. İlaçlar hakkında doktorunuzun tavsiyelerine ve reçete talimatlarına daima uymalısınız.

Dermabel Krem Kimlerde Kullanılmaz?

Dermabel Krem, belirli koşullar altında veya belirli durumları olan kişilerde kullanılması önerilmeyebilir veya dikkatli kullanılması gerekebilir. Bu koşullar ve durumlar şunlar olabilir.

Krem Karşı Alerjisi Olanlar: Krem içeriğine karşı bilinen bir alerjiniz varsa, bu kremi kullanmamalısınız.

Göz ve Çevresi: Krem göz ve çevresine uygulanmamalıdır. Göz temasından kaçınılmalıdır.

Dudak, Ağız, Burun Çevresi: Bu gibi hassas bölgelerde kullanılmamalıdır.

Alt Bacakta Varis Nedeniyle Yara Olanlar: Alt bacaklarında varis nedeniyle yarası olan kişiler, bu kremi kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Süt Çocukları ve Hamileler: Süt çocukları ve hamile (gebe) olan kişiler, bu kremi kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Yüz Bölgesinde Kızarıklık ve Şişlik: Yüz bölgesinde kızarıklık ve şişlik olan kişiler, bu kremi kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Cilt Enfeksiyonları: Tüberküloz, çiçek, suçiçeği ve virüslerin neden olduğu cilt enfeksiyonları gibi durumlarda kullanılmamalıdır.

Ağız Çevresi Sorunlar: Ağız çevresinde kaşıntı, kızarıklık ve döküntü gibi sorunları olan kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.

Gözle İlgili Sorunlar: Katarak, glokom, gözde mantar enfeksiyonu ve ateşli uçuk oluşma riski durumunda yüz bölgesinde uzun süreli kullanılmamalıdır.

Zalain krem ile alakalı yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir