Ella Fiyat, Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı? Ella Hap Nedir 2023

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatları OcakElla Ertesi Gün Hapı fiyatı
Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 30 Mg 308,50 TL
Ertes 72 Ertesi Gün Hapı fiyatı159,50 TL
Norlevo Ertesi Gün Hapı fiyatı189,90 TL
ella fiyat, ella hap, ella nedir, ella ertesi gün hapı, ella fiyatı, ella hap nedir, ella 30 mg, ertesi gün hapı ella

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı, Ella Hap Nedir? Ucuz Muadili

Ella ertesi gün hapı fiyatı 2023 yılında çok merak edilmektedir. İlaç, cinsel ilişkiye girdikten sonra, 3 gün içerisinde kullanılabiliyor. Çok yüksek bir korunma oranına sahip olan ilacın fiyatı da dolar kuru ile paralel olarak artıyor.

Ella Ertesi gün hapları, ilişkiden sonra ilk 3 gün içerisinde alınmalıdır. Herhangi bir aksilik durumunda ise 5 güne kadar alınmalıdır. İlacın alınmadığı her gün, koruma oranı da ciddi oranda azalacaktır.

Bu yazımızda ella hap fiyatı, ertesi gün hapı ella fiyatı, ella doğum kontrol hapı fiyatı aramalarına cevap verdik. Umarız ki yazımız, fiyatı araştırmalarınıza yardımcı olmuştur. Sürekli olarak güncellenen fiyatı bilgilerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı

Ella

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı fiyatı 2023 Ocak ayından itibaren ezcanelerde 308,00 TL’den satılmaktadır.

Ella ertesi gün hapı, piyasadaki en kaliteli ertesi gün haplarından birisi olarak biliniyor. İlacın bu kadar çok tercih edilmesinin altında ise fiyatı yatıyor. Diğer ertesi gün haplarından çok daha ucuz olan bu ilaç, her kesim tarafından tercih ediliyor. Ancak fiyatları, sürekli olarak artıyor.

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı

Özellikle ilaç kategorisinin, dolar ile bağlantılı olduğu biliniyor. Haliyle fiyatı takibi yapmak da oldukça güç bir hal alıyor. Web sitemizden Ella ertesi gün hapı fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılarımız düzenli olarak güncellenmektedir. Bu sayede fiyatı takibi yaparken asla sorun yaşamayacaksınız.
Ella prospektusu için tıklayınız. Ayrıca doğum kontrol hapı fiyatı için tıklayınız.

Ella Hap fiyatı bazı eczanelerde en ucuzu 264,47 TL olurken, en pahalısı da 308,90 liraya çıktı.

Ella İlaç fiyatı ne kadar? İlaçların fiyatı satın alma öncesinde insanlar tarafından merak edilmektedir. Bu bakıdan Ella almayı düşünüyorsanız, Ella Hap fiyatı da farklı yıllara göre aşağıdaki tablodan incelenebilir.

Ella ertesi gün hapı fiyatı 30 mg fiyatı 308 TL’dir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı fiyatı 2023 yılından itibaren ezcanelerde 189,50 TL’den satılmaktadır.

Ella Ertesi Gün HapıElla Ertesi Gün Hapı İlaç fiyatı
Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 30 Mg. 2023 308 TL
Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 30 Mg. 2021122,93 TL
Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 30 Mg. 202084,99 TL
Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 30 Mg. 201974,94 TL
ella hap, ella nedir, ella ertesi gün hapı, ella fiyatı, ella hap nedir, ella 30 mg, ertesi gün hapı ella fiyatı ne kadar?

Buradan da görülebileceği üzere farklı yıllara ait fiyatılar değişmektedir. Dolayısıyla Ella hap fiyatlarının da güncel olarak takip edilmesi tavsiye edilir.

Ella fiyatı, Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı Ne Kadar?

Ella İlaç fiyatı 2023 yılında güncellenmiştir. Son gelen zamlarla 308,00 TL olan Ela Hap fiyatı, geçmiş yıllarda 46 TL fiyatıla satılmaktaydı.

Ella Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ella hap acil doğum kontrol hapıdır. Korunmasız cinsel ilişki sonra ya da koruyucu yöntemin başarısız olması halinde yararlanılır. Bu bakımdan hamileliği önlemek amaçlanır. Etkin maddesi Ulipristal Asetat olup yardımcı maddeleri prospektüs bilgisine göre şöyledir;

 1. Laktoz Monohidrat (Sığır Sütü)
 2. Povidon
 3. Kroskarmelloz Sodyum
 4. Magnezyum Stearat V

Bunun dışında padry yellow fx da vardır. Bunun içeriği ise,

 1. Polivinil alkol,
 2. Titanyum dioksit,
 3. Makrogol 3350 (polietilen glikol),
 4. Talk, polisorbat 80,
 5. Sarı demir oksit
 6. Mika-bazlı sedef pigment (potasyum aluminyum silikat/titanyum dioksit),

Bileşenlerinden meydana gelir. Ella hap altın renkli ve kalkan şekillidir. Bu özellikleri ile ayırt edilebilir. İki yüzünde de Ella ibaresi vardır.

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 30 Mg 2023 yılından itibaren ezcanelerde 308,00 TL’den satılmaktadır.

ella hap, ella nedir, ella ertesi gün hapı, ella fiyatı, ella hap nedir, ella 30 mg, ertesi gün hapı ella
ella hap ella nedir ella ertesi gün hapı ella fiyatı ella hap nedir ella 30 mg ertesi gün hapı ella

Ella Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Ella hap cinsel ilişki sonrasında yahut koruma yöntemi başarısız olduktan sonra kullanılır. En kısa sürede 120 saat, yani 5 gün geçmeden ağız yoluyla tek hap alınır. Eğer aldıktan sonra 3 saat içinde kusarsanız hemen doktora görünmeniz tavsiye edilir.

İlaç adet döngüsünün herhangi bir anında kullanılabilir. Hap alınınca sonraki adet birkaç gün gecikebilir. Ancak bu 7 günü aşarsa doktora gidilmelidir. Zira hamilelik durumu yaşanabilir.

Ella, kadınların hamileliği önlemek için alabilecekleri bir doğum kontrol hapıdır. Ayrıca, normal doğum kontrol yöntemini kullanmayı unuturlarsa veya herhangi bir nedenle kullanamazlarsa, yedek bir doğum kontrol yöntemidir.

Ella hapı diğer haplardan farklıdır çünkü özellikle acil kontrasepsiyon amaçlı tasarlanmıştır ve normal doğum kontrol hapları gibi hormon içermez.

Ella, hamileliği önlemek için alınan aylık reçeteli bir doğum kontrol hapıdır.

Bu hap, progesteronun etkilerini bloke eden ve yumurtlamayı önleyen ulipristal asetat içerir. Ella ayrıca servikal mukusu kalınlaştırır, bu da spermin rahme ulaşmasını ve bir yumurtayı döllemesini zorlaştırır.

Ella hapı korunmasız cinsel ilişkiden veya kontraseptif başarısızlıktan (kırık prezervatif gibi) sonra 120 saate kadar alınabilir. Plan B One-Step veya Next Choice gibi diğer acil kontraseptiflerden daha az yan etkiye sahiptir, ancak CYBE’lere karşı koruma sağlamaz.

Ella Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri Neler?

Her ilaçta olduğu gibi Ella hap da yan etkilere sahiptir. Bunlara prospektüs üzerinden ulaşılabilir. Bunların arasında akne, kaşıntı, migren, ateş, üşüme, grip, sıcaklık basması ve daha birçok konu vardır. Eğer bunlardan herhangi biri yaşanıyorsa en kısa sürede doktora gidilmesi gerekir. Doğum kontrol hapı fiyatı listesi için tıklayınız. Ella ertesi gün hapı prospektüsü, reçetesi için tıklayınız.

ella ertesi gün hapı fiyatı 2023 , ella ertesi gün hapı fiyatı 2023 eczane, ella ertesi gün hapı fiyatları
ella ertesi gün hapı fiyatı 2023 ella ertesi gün hapı fiyatı 2023 eczane ella ertesi gün hapı fiyatları
YouTube video

Ella ertesi gün hapı fiyatı ne kadar?

Ella hapı fiyatı eczanelerde 2023 ocak güncellemesiyle 308 liraya çıkmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir