FibaBanka Kimin ? Hisseleri Kime Ait ?

5 Ağustos 2023 Hisseleri Kimin? FibaBanka Kime Ait?

Fibabanka, eski adı ile Millennium Bank ın Mayıs 2010 yılında Fiba Holding Yönetim kurulu başkanı Hüsnü Özyeğin tarafından satın alınan bir özel mevduat bankasıdır. Millennium ismi faaliyet gösteren banka mayıs 2011 yılında FibaBanka olarak ismini değiştirmiştir.

FibaBank Kimin? FibaBank 2010 Mayıs yılında Hüsnü Özyeğin tarafından satın alınan bir özel mevduat bankasıdır.

Genel Müdürü : Ömer Mert

Yönetim Kurulu Başkanı : Hüsnü Özyeğin

fibabanka hisse
fibabanka hisse

FibaBanka Hisseleri Kime Ait ?

%71,57 Hissesi Fiba Holdinge ait olup , %9,95 Hissesi TurkFinance B.V, %8,96 Hissesi Uluslararası Finans Kurumuna , %8,96 Hissesi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasına aittir.

FibaBank Hisseleri: %71,57 Fiba Holdinge – %9,95 TurkFinance B.V – %8,96 Uluslararası Finans Kurumuna – %8,96 Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasına aittir.

FibaBanka Kimin

FibaBanka Tarihçesi :  1984 Yılında Amerikalı Manufacturers Hanover Trust Company tarafından ilk defa kurulmuş olan bir bankadır. 1991 Yılında Amerikalı diğer bir banka olan Chemical Bank ile birleşmiştir. Bu birleşme sonrasında Chemical Bank A.Ş. ismini alarak Özel sermayeli mevduat bankası olarak hizmet vermeye başlamıştır.

FibaBank’ı Kim kurmuştur? FibaBank 1984 yılında Hanover Trust Company tarafından kurulmuştur

Chemical Bank 1997 yılında yine başka bir Amerikan bankası olan Jpmorgan Chase ile birleşerek İsmini Sitebank olarak değiştirmiştir. 2001 Yılında BDDK 4 yıllık hizmet süresi boyunca 68 Trilyon zarar etmesi sebebi ile bankaya el koymuştur. Bu süreç sonrasından Tasarruf Mevduat sigorta fornuna devredilmiştir.

Daha sonra bank Portekizli Banco Comercial Portuges ‘in yunanistanda bulunan novabank adlı bankasına 3.200.000 Usd ‘ye satılmıştır.  2003 Yılında ismi BankEuropa olmuştur. 2006 Yılında tekrar Portekizli şirket tarafından ismi değiştirilerek Millennium Bank ismini almıştır.

2010 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından Banco Comercial Portuges şirketinden 61,8 Milyon Dolara satın alındı. FibaBanka Özel Sermayeli bir Türk Bankasıdır.

Fibabanka sağlam mı , güvenilir mi, fibabanka kimin bankası gibi sorularınıza yukarıda detaylıca bilgiler verilmiştir. Fibabanka, FibaGroup kuruluşu olan bir bankadır.

Fiba Holding ayrıca ünlü markalar olan GAP ve Marks&Spencer  Markalarının Türkiye, Rusya, Ukrayna daki tek yetkili sahibidir. Şirket ayrıca Turizm alanında Swissotel The Bosphorus İstanbul otelinin sahibidir. Credit Europe Bank N.V Hollanda bankasının sahibidir. Fiba Faktoring, Fiba Emeklilik, Fibaportföy, Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş gibi şirketlerin sahibidir.

Fibabank Kimin? Fibabanka Sahibi Kim?

FibaBank, 2010 Mayıs Ayında Hüsnü Özyeğin tarafından satın alınan bir bankadır.

Resmi Web Sitesi : https://www.fibabanka.com.tr/

Fiba Holding Resmi Sitesi : https://www.fibagroup.com/

fibabanka kimin
fibabanka kimin
YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir