Fucidin krem fiyat geçtiğimiz yıllara göre zamlanmıştır. Bu ilaca ihtiyaç duyan kişiler, Fucidin Krem Kaç TL sorusunu sormaktadır. Fucidin ne kadar merak ediyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Fucidin Krem Fiyat Ne Kadar?

Fucidin krem fiyatları ne kadar? Her sene ilaçların fiyatları farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın alma öncesinde insanlar tarafından sıklıkla sorulur. 2020 yılına kadar olan fiyatlara aşağıdan ulaşmanız mümkündür.

Yıllara Göre Fucidin Krem FiyatıFucidin Krem Fiyatı
2023 Fucidin Krem Fiyatı73.75 TL
2022 Fucidin Krem Fiyatı54,14 TL
2021 Fucidin Krem Fiyatı26,20 TL
2020 Fucidin Krem Fiyatı18,10 TL
fucidin krem fiyat 2023, fucidin krem fiyatı nedir, fucidin krem fiyat reçetesiz alınır mı, fucidin krem fiyat 2023 eczane

Fucidin Nasıl Kullanılır?

Fucidin kullanımı doktorunuz tarafından size belirtilmektedir. Kişiler kullanım sırasında buna dikkat ederek hareket etmelidir. Cilt üzerine sürülerek uygulanmakta olan Fucidin, prospektüs bilgisine göre 2 hafta kadar, günde 3 kere uygulanır.

İlacın çocuklarda kullanımına dair bir sınırlama yoktur. Yaşlılarda kullanırken de doz ayarlamasına gerek yoktur. Eğer kullanılması gerekenden fazla sürülmüşse doktorunuza görünmeniz şarttır.

Fucidin, saklanırken çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerde, kutusu içinde saklanmalıdır. 25 derece oda sıcaklığına özen gösterilmelidir. Ayrıca ambalajda yazan son kullanma tarihine dikkat edilmeli, eğer geçmişse yararlanılmamalıdır.

Fucisin Etken Maddesi

Fucidin cilt üzerine uygulanan bir kremdir. Etkin maddesi fusidik asit ve hidrokortizon asetattır. Yardımcı maddeleri ise prospektüs bilgisine göre şöyledir;

 1. Butil Hidroksianisol – E320
 2. Setil Alkol
 3. Gliserol Yüzde 85
 4. Sıvı Parafin
 5. Polisorbat 60
 6. Potasyum Sorbat
 7. Beyaz Yumuşak Parafin
 8. Hidroklorik Asit 3M
 9. Saf Su

Eğer bunlardan birine alerjiniz varsa Fucidin kullanılmamalıdır. Bunun dışında hamile ve emziren kadınların da kullanmadan önce doktorlarına danışması gerekir.

Krem, eczanelerden kolay bir şekilde temin edilebilmektedir. Ancak bu durum bilinçsiz şekilde kullanabileceğini göstermez. Fucidin yan etkileri olduğu için sadece doktor kontrolünde alınmalıdır. Prospektüs bilgisine göre bunlar şöyledir;

 1. Aşırı duyarlılık
 2. Temasa bağlı gelişen dermatit
 3. Egzama
 4. Döküntü
 5. Derinin incelmesi
 6. Ağız ve çenede kırmızı noktasal döküntüler
 7. Göz tansiyonunda artma
 8. Terlemede artış
 9. Deride kızarıklık
 10. Deri renginde açılma
 11. Derinin gerilmesine bağlı izler

Bunların dışında farklı yan etkileri de yer almaktadır. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde, reçete olmaksızın uygulanmamalıdır. Eğer Fucidin yan etkileri gözlemlenirse en yakın sürede doktora gidilmelidir.

Fucidin krem prospektüsünü incelmek için tıklayınız.

fucidin krem fiyat 2023, fucidin krem fiyatı nedir, fucidin krem fiyat reçetesiz alınır mı, fucidin krem fiyat 2023 eczane
fucidin krem fiyat 2023 fucidin krem fiyatı nedir fucidin krem fiyat reçetesiz alınır mı fucidin krem fiyat 2023 eczane

Fucisin Etken Maddesi Nedir?

Fucisin Etken Maddesi etkin maddesi fusidik asit ve hidrokortizon asetattır. Yardımcı etken maddelerini öğrenmek için prospektüsünü inceleyebilirsiniz.

Fucidin Krem Fiyat Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?

Fucidin krem reçetesiz fiyatı 2023 yılında 56,25 TL’dir

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir