British Shorthair fiyat konusunda en fazla merak edilen kedi ırkıdır. Bu ırktan kediler gri ve sık tüylerinin yanı sıra uysal olmaları ile de dikkat çekmektedir. Ayrıca British Shorthair diğer tüm canlılarla iyi anlaşabilmektedir. Uyumlu kedilerdir. Bu kediler tembel gibi gözükse de gerçek bundan farklıdır. Uygun bir ortam yaratıldığında fazlasıyla oyuncu olabilmektedirler.

Evde bakımı oldukça kolaydır. Eşyalara zarar vermezler. Koşarak ses çıkarmazlar. Eşyaları yere atmaya çalışmazlar. Bu açıdan bakıldığında evde beslemenin hiç de zor olmadığı söylenebilir. Bu kedi ırkının fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Geniş bir fiyat aralığı olmasının yanı sıra genelde satışlar 1.500 TL gibi bir fiyat ile başlamaktadır. 7.000 TL civarına da çıktığı görülmektedir. Ayrıca satın almak yerine sahiplenme seçeneğiniz de bulunmaktadır. Bazı British Shorthair sahipleri kedilerinin yavrularını satmak yerine sahiplendirebilmektedir. Sahiplenmek için de çeşitli sitelerden faydalanabilirsiniz.   

British Shorthair ırkı kediler 2023 yılında 1.577 TL ile 7.072 TL arasında satılmaktadır.

British Shorthair Özellikleri ve Fiyatı

British Shorthair ırkının en dikkat çeken özellikleri gri ve kısa tüyleridir. Aynı zamanda tüyleri yumuşacıktır. Ağırlıkları genellikle 5 ila 10 kg arasında değişmektedir. Yaşam süreleri ise bir kedi için uzun olabilmektedir. Ortalama yaşam sürelerinin 14 ila 20 yıl arası değiştiği söylenebilir. Eğer iyi bakılırsa 20 yaşını da görebilmektedir. 20 yıllık bir ömür kediler için çok uzun bir süredir.

Bu kedileri evde gönül rahatlığı ile yalnız bırakabilirsiniz. Oldukça uyumlu kedilerdir. Uyumayı çok severler. Genel olarak kediler uykucu olsa da British Shorthair ırkı daha fazla uykucu olabilmektedir. Ayrıca uygun bir ortam olduğunda oyuncu da olabilmektedir.

British Shorthair fiyat yıllar içinde değişim göstermektedir. Çok geniş bir fiyat aralığında alıcı bulunabilen bir kedi türüdür.

British Shorthair ırkı ortalama yaşama süreleri 14-20 yıl arasındadır. İyi bakılırsa 20 yıla kadar yaşayabilmektedir.

British Shorthair Bakımı

British Shorthair kedi ırkında tüy problemleri ile fazla karşılaşılmaz. Mevsim geçişlerinde, tüylerin değiştiği dönemlerde fazla tüy döktüğü gözlenebilir. Bu da gayet normal ve geçici bir süreçtir. Bu dönemlerin haricinde tüyleri dikkat çekmeyecek şekilde dökülür. Tüylerinin haftada iki kez taranması yeterli olabilmektedir. Tüy bakımına ek olarak göz ve kulak bakımına da önem verilmelidir. Gözlerinde çapak oluşursa nemli bir bez yardımı ile fazla bastırmadan temizlenebilir. Ayrıca veterinere düzenli olarak götürerek kulaklarını da kontrol ettirebilirsiniz. British Shorthair kediler fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Hem sakin oluşları hem de fazla bakıma ihtiyaç duymamaları nedeniyle de sıklıkla tercih edilirler.  

Bu kedi ırkının beslenmesi konusunda ise oldukça hassas davranmanız gerekmektedir. Kendi yediğiniz yemekleri vermemelisiniz. Sindirim sistemi oldukça hassas olan bu kedi ırkı için sizin yemekleriniz uygun olmamaktadır. Kedinizin yaşına ve herhangi bir sağlık sorunu olup olmamasına göre kedinize uygun bir mama seçmelisiniz. Ayrıca kediniz kısırlaştırılmış ise kısır kediler için uygun olan mamalardan seçilmeli. Kaliteli bir mama kullanılması önemlidir. Ucuz mamalar ilk etapta bütçenizi rahatlatabilir. Ancak sebep olabileceği hastalıklar nedeni ile sonraları size daha fazla masraf çıkarabilir. Bu sebeple hem kedinizin sağlığı hem de kendi bütçenizi korumak adına kaliteli mamalardan şaşmamanız önemlidir. Piyasada sadece British ırkı için üretilen mamalar da mevcuttur. Bu mamaları tercih ederek kedinizin ihtiyacı olan tüm besinleri verebilirsiniz.

Kuru gıdaya ek olarak yaş mamalardan da verebilirsiniz kedinize. Ancak bunu sık yapmamaya özen göstermelisiniz. Kuru kedi mamaları kedinizin sağlığı için daha iyidir. Ayrıca kuru mama yerken kediniz dişlerini de temizlemiş olacaktır. Yaş mamaların fazla tüketilmesi hem diş hem beden sağlığı için iyi olmamaktadır.  

British Shorthair Fiyatları 9 Mayıs 2023 Güncel

IrkFiyat
British Shorthair1.577 TL – 7.720 TL
British Shorthair Fiyat

British Shorthair ırkının ağırlıkları 5kg ile 10kg arasında değişmektedir. 

2023 British Shorthair Fiyatı

British Shorthair fiyat konusunda oldukça farklılık göstermektedir. 2023 yılı itibari ile 1.500-7.000 TL arası bir fiyatlara satıldığı görülmektedir. Bu fiyatlar 2021 yılına bakıldığında 1.500-3.000 TL arasında değişmektedir. British ırkı kediler değerli bir kedi ırkı olduğu için fiyatları çok uçuk rakamlara da çıkabilmektedir. Fiyatları etkileyen faktörler arasında kedinin yaşı, yavru olup olmaması, sağlık durumu gibi konular önemli olmaktadır. Sağlıklı ve yavru bir kedinin fiyatı 150.000 TL gibi bir fiyata da çıkabilmektedir. Yıllara göre British Shorthair fiyatlarına bakıldığında fiyatların sürekli arttığı görülmektedir. Talep doğrultusunda çok çeşitli fiyatlara bu ırkın satışı yapılabilmektedir.

British Shorthair kedi ırkı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

british shorthair fiyat
british shorthair fiyat
YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir