Havyar Fiyat – Havyar fiyatı ne kadar? Havyar almadan önce fiyatının ne kadar olduğu birçok kişi tarafından düşünülür. Bunun cevabı ölçülerine göre değişir. Eğer temel hatlarıyla fikir edinmek istiyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Havyar Fiyat

Boyutuna Göre Havyar fiyatıHavyar fiyatı
20 X 30 cm Havyar fiyatı219,90 TL
30 X 45 cm Havyar fiyatı189,50 TL
40 X 60 cm Havyar fiyatı589,50 TL
50 X 75 cm Havyar fiyatı679,40 TL
60 X 90 cm Havyar fiyatı769,30 TL
70 X 105 cm Havyar fiyatı889,60 TL
80 X 120 cm Havyar fiyatı969,40 TL
100 X 150 cm Havyar fiyatı1,399 TL
havyar fiyatı migros, havyar fiyatı 2022, havyar fiyatı ne kadar, havyar fiyatları, siyah havyar fiyat

Eğer nereden satın alabileceğinizi düşünüyorsanız, online olarak sipariş verebilirsiniz. Bu kapsamda gerek kırmızı gerekse siyah şekilde görebilirsiniz. Kırmızılar somon, siyahlar ise dişi mersin balığından imal edilmektedir.

Bunların yanı sıra son zamanlarda sık sık duyulan Osetra havyarı da vardır. Bu Amur Nehri’nde yetişen mersin balıklarından üretilir.

Havyar Nasıl Üretilir?

Havyar nasıl elde edilir? Günümüzde birçok kişi bunların nasıl elde edildiğini bilmez. Almadan önce bilmek istiyorsanız, yumurtlama dönemine gelen mersin balıkları kullanılmaktadır.

Bu canlılar ağırlıklarının yüzde 10’u kadar döllenmemiş yumurta rezervine sahip olabilir. Böylece ortalama 15 kg kadar havyara ulaşılır.

Havyar Nasıl Alınmalı?

Günümüzde kişilerin tercih edebileceği farklı havyar türleri vardır. Bu nedenle hemen karar vermeden, nasıl almanız gerektiği bilinmelidir. Temel olarak,

  1. Hangi balıktan elde edildiği,
  2. Renk aralığı,
  3. Besin değeri,
  4. Kökeni,
  5. Boyutları,
  6. Havyar cinsi,

Gibi veriler yer almaktadır. Bunları inceleyerek size en uygun olanlarını bulabilirsiniz. Tadının her birinde değişeceği unutulmamalıdır.

Havyar Nasıl Saklanmalı?

Eğer havyarı hemen tüketmeyecekseniz, nasıl saklamanız gerektiği bilinmelidir. Çünkü dikkatli olunmazsa hassas yapısı sebebiyle kısa sürede bozulabilir. Bilmeniz gereken ilk şey, kutusu açılmadan 5 hafta, açıldıktan sonra ise 5 gün içinde tazeliğini yitireceğidir. Dolayısıyla bu süre zarfında tüketilmelidir.

Havyar nasıl saklanmalı diyorsanız, buzdolabına atmanız yeterlidir. Ancak derin dondurucu bölümünde yer almamalıdır. Aksi durumda hem tadı hem de görüntüsü bozulacaktır. Buna dikkat ederek, daha lezzetli bir şekilde tüketilebilir.

Havyar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Havyar Fiyat

havyar fiyatı migros, havyar fiyatı 2022, havyar fiyatı ne kadar, havyar fiyatları, siyah havyar fiyat
havyar fiyatı migros havyar fiyatı 2022 havyar fiyatı ne kadar havyar fiyatları siyah havyar fiyat

Havyar Fiyat

Havyar Nereden Alınır?

Nereden havyar alabileceğinizi düşünündüyseniz. Online sipariş ile havyar alabilirsiniz. Siyah havyarlar dişi mersin balığından, kırmızı havyarlar ise somon balığından imal edilir.

Havyar Nasıl Saklanmalı?

Havyarın nasıl saklanması gerektiğini merak ediyorsanız kutusu açılmadan 5 hafta, açıldıktan sonra ise 5 gün içinde tazeliğini kaybedecektir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir