Papağan Fiyatları ve TürleriPapağan Fiyatları
Sultan Papağan400 ile 1000 TL arası
Cennet Papağan300 ile 500 TL arası
Jako Papağan8,000 ile 10,000 TL arası
Kakadu Papağanı5,000 ile 10,000 TL arası
Pakistan Papağanı850 ile 1,250 TL arası
Forpus Papağanı200 ile 400 TL arası
papağan, papağan fiyatları, jako papağan, papağan türü, papağan kafesi, papağan türleri, jako papağan fiyatları, satılık papağan, yeşil papağan, konuşan papağan fiyatları

Papağan Fiyatları yılında birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Evde bir canlı beslemek isteyenlerin tercihlerinden bir tanesi de papağandır. Zira taklit etme yetenekleri ile oldukça sevilmektedir. Sevimli ve iri görünüşleri ile öne çıkmaktadır.

Papağanlar kendi içinde farklı türlere sahiptir. Fiyatlar buna göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda cinsiyetlerine, kaç yaşında olduklarına göre de değişimler gözlemlenmektedir. Dolayısıyla fiyatlar bir şekilde satılmamaktadır.

Ayrıca her sene papağanların fiyatları değişebilmektedir. Dolayısıyla ne kadar olduğu gerek daha önce almayan kişiler gerekse tekrar almayı düşünenler tarafından düşünülmektedir. Ana hatları ile Papağan kaç TL 2022 yılında 300 ile 10,000 TL arasında değişebilmektedir.

Papağan Fiyatları Ne Kadar?

Papağanların yaklaşık olarak 300 türü vardır. Buna rağmen en fazla bilinenleri Macaw, Forpus, Pakistan, Kakadu, Cennet, Sultan ve Jako türleridir. Evlerde kolayca beslenebilen bu canlıların fiyatları her türde farklılık gösterebilmektedir. Aşağıda bulunan tabloyu incelerseniz ana hatları ile bilgi almanız mümkündür.

Bu tabloyu incelerseniz satılık papağan fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı türde farklılıkların olması yaşın ve cinsiyetin önemli etmenler olmasıdır.

Papağan Nereden Alınabilir?

Peki, satılık papağan nereden bulunabilir? Her ne kadar muhabbet kuşları kolay bir şekilde bulunabilse de papağanlar akılda bir soru işareti bırakabilmektedir. Bazı petshop:’lar bunları satmaktadır. Eğer yaşadığınız yerde olanları ziyaret ederseniz, uygun olanları bulmanız mümkündür.

Bunun dışında dijital ortamlarda da çözüm aramanız mümkündür. Günümüzde sosyal medya platformlarında ya da farklı web sitelerinde papağan satışı ya da sahiplendirmesi yapılabilmektedir. Bunları inceleyerek, size en uygun olanları bulabilirsiniz. Bunların her birini inceleyebilir, aralarından size uygun olanlarını bulabilirsiniz.

Farklı türlerde, cinsiyetlerde ve yaşlarda papağanları kolay bir şekilde görebilir, size en tatlı geleni kısa sürede alabilirsiniz. Ancak satılık papağan fiyatları kadar alım sonrası masraflar da bilinmelidir. Aylık tüm masrafları yiyecekler de dahil 300 TL’yi bulabilir.

Papağan Nasıl Bakılır?

Peki, papağan bakımı nasıl yapılır? Eğer daha önce bu canlıları beslememişseniz, ne yapmanız gerektiği hakkında aklınızda soru işaretleri mevcut olabilir. Bunun için öncelikle çok büyük bir kafes almanız gerekir. Ardından bunu toprak ve oyuncaklar ile süslemeniz gerekir.

Muhabbet kuşları ile karşılaştırdıklarında bu canlılar oldukça seslidir ve buna alışkın olmanız gerekir. Yiyecek olarak meyve ve yeşillik ile beslenmelidir. Ayrıca bulundukları ortam da oda sıcaklığında olmalıdır.

Bunun yanı sıra ilgi papağanlar için olmazsa olmazdır. Zira onlara ilgi göstermezseniz, yalnız bırakırsanız kısa süre içerisinde depresyona girerek ölebilir. Papağan hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: