Kestane Fiyatı – Kestane kilosu kaç TL? Kış ayı geldiğine kestane birçok kişinin aklına gelen yiyeceklerden bir tanesidir. Satın almadan önce fiyatları, kişiler tarafından sık sık düşünülür. Aşağıda yer alan tabloya bakarsanız, ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

Kestane FiyatıKestane Fiyatı
500 gr Kestane Fiyatı33,07 – 60 TL
Çiğ Kestane Fiyatı80,00 TL
1 kg Taze Doğal Kestane Fiyatı99,90 TL
1 kg Doğal Kestane Aydın İri Boy Fiyatı110,00 TL
1 kg Haluk Aydın Kuruyemiş Kestane Fiyatı114,00 TL
1 kg Talas Kuruyemiş Orta Boy Çiğ Kestane Fiyatı115,00 TL
1 kg Orta Boy Kestane Fiyatı129,00 TL
2 kg Kestane Fiyatı199,00 TL
3 kg Kestane Fiyatı265,00 TL
4 kg Kestane Fiyatı348,00 TL
5 kg Kestane Fiyatı444,99 TL
kestane fiyati, kestane fiyatı 2023, kestane fiyatı bim, kestane fiyatı migros, kestane fiyatı a101, kestane fiyatı izmir, kestane fiyatı zonguldak

Kestane kilosu kaç TL öğrenmek için tabloya bakarak, fikir sahibi olabilirsiniz.

Kestane Nereden Alınabilir?

Kestane satın almak istiyorsanız bunun üç farklı yolu vardır. İlk olarak yaşadığınız yerde pazar açıldığı zaman ziyaret edebilirsiniz. Burada farklı büyüklüklerde kestaneleri görebilir, aralarından en çok sevdiklerinizi sipariş verebilirsiniz.

İkinci olarak marketleri de ziyaret edebilirsiniz. Günümüzde pek çok market meyve-sebze satmaktadır. Bu nedenle kestane satan yerleri de görmeniz mümkündür. Burada da aynı şekilde görerek istediğiniz kadar alabilirsiniz.

Son olarak kestane satın almak için online sipariş vermeyi de düşünebilirsiniz. Farklı e-ticaret platformlarını inceleyebilir, aralarından size en uygun olanlarına kadar verebilirsiniz.

Kestane Faydaları Neler?

Kestane faydaları oldukça fazla olan bir besindir. İçerisinde protein, yağ, lif, A, B ve C vitaminleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra magnezyum, klor, kalsiyum, potasyum, demir ve fosfor açısından da zengindir.

Yüksek miktarda lif bulundurduğu için uzun süre tokluk sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda bağırsak florasının korunmasına, sindirim sisteminin normal fonksiyonuna da katkı sağlar. Mide rahatsızlıklarına bağlı semptomları da hafifletir.

Anne adayları için de kestane önemlidir. Mide sağlığını desteklediği için hamileliğin ilk aylarında mide bulantılarında rahatlatıcı etki gösterir. Ayrıca bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna da katkı sağlar. Folik asit içeriği de anne karnındaki bebeğe olumlu etki gösterir.

Kestane hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

kestane fiyati, kestane fiyatı 2023, kestane fiyatı bim, kestane fiyatı migros, kestane fiyatı a101, kestane fiyatı izmir, kestane fiyatı zonguldak
kestane fiyati kestane fiyatı 2023 kestane fiyatı bim kestane fiyatı migros kestane fiyatı a101 kestane fiyatı izmir kestane fiyatı zonguldak

Kestane Fiyatı Bim De Ne Kadar Oldu?

2023 Yılında Bim Alış Veriş Mağazalarında çiğ kestanenin kilosu 78,99 TL’dir

Kestane Faydaları Neler?

İçerisinde protein, yağ, lif, A, B ve C vitaminleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra magnezyum, klor, kalsiyum, potasyum, demir ve fosfor açısından da zengindir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir