5 Aralık 2023 Parliament Sigara Fiyat Listesi Güncel

Parliament Night Blue ÇeşidiParliament Night Blue Çeşidi Fiyatı
Parliament Night Blue Fiyatı56 TL
Parliament Night Blue Fiyatı

Parliament Night Blue Fiyatı 2023 yılında bakkal ve marketlerde 56,00 TL’den satılmaktadır.

Parliament night blue fiyat olarak yılda en az iki kez zamlanmaktadır. Her yıl yaşanan bu zam olayından dolayı fiyatlar hep merak konusudur. Sigara üretimi ya da dağıtımı yapan şirketler sigaraların son fiyatını belirler. Son verilmiş zam fiyatına göre Parliament night blue 56,00 TL olarak bilinir. Bu yıl içerisinde en son 5 Mayıs’ta zam işlenmiştir. Parliament night blue fiyat listesi zamlara oldukça açık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mayıs ayında gerçekleşen zam fiyatlarının ardından sigaralara özel tüketim vergi zammı eklenmiştir. Özel tüketim vergisi ise %10 civarında artış göstermiştir. Parliament night blue 2021 yılı içerisinde 2023 yılına göre %45 daha ucuzdur, bir yılda tam 12 TL zam gelmiştir.

Sigara kullanan her kişi sürekli olarak güncel fiyat listesini kontrol ederek haberdar olmak ister. 16 Mayıs 2023 tarihinde ilk zam uygulanmış ve iki ayın ardından tekrar yedi lira zam eklenmiştir. Bu zam oranları Parliament night blue üretimi ile ilgilenen şirketler tarafından belirlenmektedir. Sigara fiyatları artmadan önce internet sitelerinde yazan her fiyata inanmamak gerekir. Ne kadar zam eklenileceği ve özel tüketim vergisinin ne orada artacağı tam olarak bilinememektedir.

Parliament Night Blue Güncel fiyatlarından haberdar olmak için endetayli.com sitesini takipte kalın!

Parliament Night Blue Güncel Fiyat Bilgisi

Parliament Night Blue Türkiye’de satılmakta olan en iyi üç sigara markası arasındadır. Sigara ve vergi olanağı yüzünden yıl içerisinde birçok kez zam yapılmaktadır. Parliament Night Blue seneler içerisinde tat, koku ve paketlerinde değişikliğe uğramıştır. Değişikler sayesinde de fiyat artışı olmuştur. Yeni tat ve aromaları ile sigara kullanan vatandaşların daha çok dikkat çekmesini başarmıştır.

 İsteklerin yoğunlaşması ile birlikte talep miktarı her geçen seneye göre artış sağlamıştır. Kendini yenileyen Parliament talep yoğunluğu ile en pahalı sigara fiyat listesine girmiş bulunmaktadır. Bu sene içerisinde gerçekleşen sigara zamlarında Parliament Night Blue fiyat liderliğini en başta korumaktadır. İçimi biraz zor ve ağır olan Parliament, sigara tiryakilerinin favori içeceği olmaktadır. Parliament Night Blue fiyat listesi her sene birkaç kez değişirken farklılık gösterilebiliyor.

Parliament Night Blue uzun ve kısa olarak ikiye ayrılır fakat fiyat olarak bir değişiklik göstermemektedir. Uzun ya da kısa olması sadece boyut farkını ortaya koyar tat ya da fiyatını etkilememektedir. Soft box paket tasarımı ile de sigara kullanan vatandaşların ilgisini en iyi şekilde çekmektedir. Parliament Night Blue, Parliament ’in tek uzun sigara paketi olmaktadır. Kısa paketinin adı ise Parliament Midnight Blue şeklindedir.

                                                        

Parliament Night Blue’nun pahalı olmasının asıl sebebi ise vergi yükünün oldukça çok olmasıdır. Sigaralara uygulanan ÖTV ‘nin yüksek bir oranda ve düzenli bir şekilde artması da fiyatları oldukça etkiliyor. Sigaralarda fiyat esnekliği yaparak da kullanımını azaltma gibi strateji de mevcut olmaktadır.

Sigaraya uygulanan zamlar ile bağımlılığı oldukça azaltmıştır.  Hamilelere, yaşlılara ve sağlıksız insanlara ekstradan fiyat esnekliği gösterilmektedir. Sigara fiyatları üreticiler tarafından enflasyona uygun hale getirilerek öyle satışa sunulmaktadır. Parliament Night Blue en fazla tercih edilen sigara çeşidi olmasından dolayı fiyat artışı göstermektedir. Vergi yükünün eklenmesi ile de ekstra bir pahalılığa sebep olmuştur.

Parliament Night Blue Paket Tasarımları

Parliament Night Blue istek yoğunluğunun en fazla olduğu sigara çeşidi olmaktadır. Sigara seven vatandaşların isteğine göre de paketlerde değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda ise siyah paket ile imaj değişikliği göstermektedir. Parliament Night Blue paketinin ağız kısmı sağlam ve yırtılmaz olarak üretildiği için yağmurda kalan paketteki sigaraları korur. Parliament Night Blue eski üretimlerine kıyasla güncel üretimleri oldukça fark göstermektedir. Üretilmeye başlanıldığı ilk zamanlar hava filtresinin üstünde yer alan amblem artık tamamen kaldırılmıştır. Hava fitresinin ise eskiye göre oldukça sert ve kalın bir yapıya sahip olmuştur.

Parliament Night Blue paketinin dışında bulunan şeffaf jelatinini sağlamlığı sayesinde içine nem girmesini engeller. Yıllar geçtikçe paket sağlamlığı ve rengi ile sürekli değişime uğrayan Parliament Night Blue herkesin en çok tercih ettiği sigara olmaktadır. Değişen paketler fiyat listesini de yüzdelik oranla etkilemiştir. Parliament Night Blue şu an lacivert ve siyah renklerin yoğun olduğu bir pakette satış göstermektedir. Parliament hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. Puro fiyatları için tıklayınız.

Parliament Fiyat, Parliament Night Blue Fiyat Listesi Konusu, Salı günü 5 Aralık 2023 tarihinde güncellenmiştir. Parliament Fiyat, Parliament Night Blue Fiyat Listesi Veriler yenilenip, kontrol edilmiştir.
parliament fiyat 2023
parliament fiyat 2023
YouTube video

“Parliament Fiyat, Parliament Night Blue Fiyat Listesi 2023” için bir cevap

  1. Gökhan dedi ki:

    Mrb günlük iki paket mingnaht bulue alıyorum ist avrupa yakasında avcılarda ikamet ediyorum şu anda İstanbul da 56 tl satılıyor bu gün iş icin adanaya gitdim sehl benzin istasyonuna girdim 51 tl aldılar 56 tl değilmi diye sordum hayır mingnaht bulue zam gelmedi dediler gercek fiyatı ne dir öğrene bilirmiyiz yada bakkalar tekel bayiler fiyatı nasıl istedikleri gibi alıyorlar 06 .11.2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir