Saxenda İğne Fiyat güncel ne kadar? Hastalar eczaneye gitmeden önce hangi ilacın ne kadar olduğunu merak edebilir. Eğer Saxenda alacaksanız ve fiyatları ne kadar diyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Saxenda İğne Fiyat

Yıllara Göre Saxenda İğne FiyatıSaxenda İğne Fiyat
2023 Saxenda İğne Fiyatı3226 TL
2022 Saxenda İğne Fiyatı2,411,25 TL
2021 Saxenda İğne Fiyatı938,00 TL
2020 Saxenda İğne Fiyatı654,00 TL
Saxenda İğne Fiyat ne kadar, saxenda fiyat 2023, saxenda fiyatı nedir, saxenda eczane en ucuz fiyat, saxenda sgk fiyatı, güncel ne kadar, saxenda zayıflama iğnesi fiyat

Saxenda İğne Fiyat

Saxenda İğne Fiyat grafiği 2020 yılına kadar bu şekilde gözlemlenmektedir. İğneyi reçete ile tüm eczanelerden temin etmeniz mümkündür.

Saxenda Ne İşe Yarar?

Her ilacın farklı bir amacı vardır. Hastalar kullanmadan önce ilaçların neye yönelik olarak sipariş verildiğini düşünebilir. Saxenda ne işe yarar sorusu da bu kapsamda sorulabilir. İlaç diyet ve egzersizlere ek olarak, kilo verme amacıyla reçete edilir.

Özellikle vücut kitle indeksi 30 veya üzeri olan (obez) kişilerde, VKİ değerleri 27 ve 30’un altında (aşırı kilolu) olanlarda ve kilo ile alakalı sağlık sorunları bulunan kişilere reçete edilir.

İlaç beyinde bulunan ve iştahı kontrol eden, kişilere karnının daha dolu olduğunu hissettiren, böylece daha az açlık hissetmeye yardımcı olan alıcılar üzerine etki eder. Böylece daha az yemek tüketmeye ve kilo azaltmaya olanak tanıyabilir.

Doktorlar öncelikle kişileri diyet ve egzersiz programına başlatmaktadır. Hastaların söz konusu programa uyumlu hareket etmesi şarttır.

Saxenda Yan Etkileri Neler?

Saxenda yan etkileri, tüm ilaçlarda olduğu gibi vardır. Prospektüs bilgisine göre bunlar şu sıklıklarla gözlemlenebilir;

 1. Çok yaygın
 2. Yaygın
 3. Yaygın olmayan
 4. Seyrek

Prospektüs bilgileri ayrıca hangi yan etkilerin gözlemlenebileceği de belirtmektedir. Bu çerçevede şu gibi durumlar vardır;

 1. Safra kesesi taşı
 2. Sersemlik hali
 3. Genel olarak iyi hissetmeme hali
 4. Uyuma güçlüğü
 5. Zayıf ya da güçsüz hissetme
 6. Hızlı nabız
 7. Tat alma duyularında değişiklik
 8. Safra kesesi iltihabı
 9. Enjeksiyon yeri reaksiyonları
 10. Mide ve bağırsakları etkileyen problemler

Saxendo İğne Fiyat için detaylı bilgi ve prospektüse bu linkten göz atabilirsiniz.

Saxenda yan etkileri farklı şekillerde de gözlemlenebilir. Eğer kullanırken bir tanesi bile gözlemlenirse en kısa sürede sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bilinçli ve reçeteli bir şekilde kullanılması şarttır.

Saxenda İğne Fiyat

Saxenda İğne Fiyat ne kadar, saxenda fiyat 2023, saxenda fiyatı nedir, saxenda eczane en ucuz fiyat, saxenda sgk fiyatı, güncel ne kadar, saxenda zayıflama iğnesi fiyat
Saxenda İğne Fiyat ne kadar saxenda fiyat 2023 saxenda fiyatı nedir saxenda eczane en ucuz fiyat saxenda sgk fiyatı güncel ne kadar saxenda zayıflama iğnesi fiyat

Saxenda İğne için detaylı bilgi ve prospektüse bu bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Saxenda İğneyi Kimler Kullanamaz?

SAXENDA®, son dönem böbrek hastalığı dahil şiddetli böbrek yetmezliği (kreatinin klirensi <30 mL/dk) olan hastalarda önerilmez. Karaciğer yetmezliği Karaciğer sorunları olan hastalarda bu ilaç ile kısıtlı deneyim mevcuttur. Eğer karaciğer hastalığınız varsa doktorunuza danışınız.

Saxenda İğne kabızlık yapar mı?

Saxenda, Tip 2 diyabet ilaçları Victoza’nın daha yüksek dozudur. Mideye midenizin dolu olduğunu ileten bağırsak hormonunu taklit eder. Yan etkileri arasında kabızlık vardır.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir