Kalp hastaları tarafından kullanılan Coraspin fiyat bakımından tüm sağlık kurumları için aynıdır. Coraspin 100 olarak da adlandırılan bu ilaç, 2023 yılında güncellenen fiyatıyla satışa sunulmaktadır. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek geçmiş yıllardaki ve günümüzdeki fiyatını öğrenebilir, fikir edinebilirsiniz.

Coraspin Fiyatı Ne Kadar?

Coraspin fiyatı ne kadar? İlaç satın almadan önce fiyatlarının ne kadar olduğu merak edilebilmektedir. Coraspin fiyatları, 2020 yılına kadar aşağıda olduğu şekildedir.

Coraspin Fiyat

Coraspin Fiyat YılıCoraspin Fiyatı
Coraspin Fiyat 202324,50 Tl
Coraspin Fiyat 202212,25 TL
Coraspin Fiyat 20214,30 TL
Coraspin Fiyat 20203,45 TL
coraspin fiyat, coraspin fiyat, coraspin fiyat 2023, coraspin 100 mg fiyat, coraspin 100 fiyat, coraspin 100 mg fiyat 2023, coraspin 100 mg fiyatı

Coraspin Fiyat

İlaç tüm eczanelerden temin edilebilmektedir. O esnada olmasa bile en yakın depodan getirtilmesi mümkündür.

Coraspin tablet etkin maddesi asetilsalisilik asit olan bir ilaçtır. Prospektüs bilgilerine göre yardımcı unsurları ise aşağıda olduğu şekildedir;

 1. Selüloz
 2. Talk
 3. Trietilsitrat
 4. Mısır nişastası
 5. Eudragit L30D

Eğer bunlardan birine karşı bile hassasiyet, alerji varsa Coraspin kullanılmamalıdır.

Coraspin Ne İşe Yarar?

Crospin tablet görünüm olarak beyaz renkli bir yapıya sahiptir. İlaç kalp damalarının tıkanmasını önlemede, göğüs ağrısında, kalp krizlerinin önüne geçmede reçete edilir. Ancak farklı şekilde kullanımları da mevcuttur.

Tüm ilaçlarda olduğu gibi yan etkileri de vardır. Dolayısıyla kullanmadan önce doktora danışmanız önerilir.

Coraspin Nasıl Kullanılır?

Her ilaç gibi Coraspin kullanımı da doktorun siz reçete ettiği şekilde gerçekleştirilmelidir. Tedavi buna göre şekillenmeli, doktorunuz aksini belirtmediği müddetçe yarıda kesilmemeli veya uzatılmamalıdır.

Prospektüs bilgisine bakıldığında, felç ve inme durumlarının önlenmesinde günde 1 ile 3 tablet arasında alındığı görülmektedir. Bu durum hareketle ilgisi olmayan göğüs ağrılarında, yeni kalp krizlerinin önlenmesinde de bu şekildedir.

Ancak birden fazla tehlike faktörü olan hastalar ile kalp damarlarının tıkanmasında günde 1-2 tablet alınmaktadır. Uygulama şekli yeterli miktar su ile yemeklerden öncedir. İlaç uzun süre kullanım için sunulmaktadır.

Coraspin Yan Etkileri Neler?

Günümüzde her ilacın yan etkisi olduğu günümüzde bilinmektedir. Bu her zaman değişkenlik gösterebilir. Coraspin yan etkileri prospektüs bilgilerinde yer almakta olup şöyledir;

 1. Mide Yanması
 2. Mide Bulantısı
 3. Kusma
 4. İşitme Bozukluğu
 5. Kulak Çınlaması
 6. Zihin Karışıklığı
 7. Karın Ağrısı
 8. Baş Ağrısı
 9. Baş Dönmesi

Bunlar haricinde de bazı yan etkileri yer almaktadır. Eğer Coraspin yan etkileri gözlemlenirse, en yakın zamanda sağlık kuruluşuna gidilmelidir. İlaç, çocukların erişebileceği yerlerden uzakta korunmalıdır.

Coraspin Fiyat

coraspin fiyat, coraspin fiyat, coraspin fiyat 2023, coraspin 100 mg fiyat, coraspin 100 fiyat, coraspin 100 mg fiyat 2023, coraspin 100 mg fiyatı
coraspin fiyat coraspin fiyat coraspin fiyat 2023 coraspin 100 mg fiyat coraspin 100 fiyat coraspin 100 mg fiyat 2023 coraspin 100 mg fiyatı

Coraspin ilaç prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

Coraspin Fiyat

Coraspin Yan Etkileri Neler?

Coraspin’in Mide Yanması, Mide Bulantısı, Kusma, İşitme Bozukluğu, Kulak Çınlaması gibi yan etkileri bilinmektedir. Daha detaylı bilgi için prospektüsünün incelenmesi gerekir.

Coraspin 100 Mg Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar?

Coraspin 100 Mg Fiyatı 2023 Yılında 24,50 TL’dir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir