Evigen ampul fiyat – 2023 yılı içerisinde güncellenmiştir. Bununla beraber reçeteli ya da reçetesiz satın alındığında fiyatta farklılık olabilmektedir.

Evigen ampul etkin madde olarak dl-alfa asetat içermektedir. Yardımcı bileşeni ise zeytinyağıdır. İlaç, kas içine uygulanmaktadır. Yapı olarak uçuk sarımsı renkli, berrak, yağlı çözelti şeklindedir. Amber renkli ampullerde piyasaya sunulmaktadır.

İlaç yağda çözünen bir vitamindir. Hücre bütünlüğünü koruyarak, güçlü bir anti-oksidan oluşturmaktadır. Ampul, E vitamini eksikliği ve yetersizliğine bağlı gelişen durumlarda kullanılmaktadır.

Eğer ilacın ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki tabloya bakarak istediğiniz sonuçları kısa sürede alabilirsiniz. E vitamini ampul eczane Fiyatı, Evigen Ampul Fiyat eczane ve benzeri sorularınıza aşağıda yer alan tablodan cevap bulabilirsiniz.

Evigen Ampul Fiyat

Evigen Ampul Fiyat YılıEvigen Ampul Fiyat
Evigen Ampul Fiyat 202354,42 TL
Evigen Ampul Fiyat 202253,32 TL
Evigen Ampul Fiyat 202122,13 TL
Evigen Ampul Fiyat 202016,52 TL
evigen ampul fiyat 2022, evigen ampul fiyat eczane, evigen ampul fiyat 2023, evigen ampul fiyat ne, evigen ampul eczane fiyatı, bepanthen evigen bemiks ampul fiyatEvigen Ampul Fiyat

Evigen Ampul Fiyat

Evigen ampul fiyatları bu şekildedir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi eczaneden temin etmeniz mümkündür.

Evigen Ampul Nasıl Kullanılır?

Evigen ampul kullanımı doktorun belirttiği gibi kullanılmalı; bunun dışında bilinçsiz şekilde tedavi uzatılmamalı veya kısaltılmamalıdır. Prospektüs bilgilerine göre doktor ya da hemşire tarafından kas içi enjeksiyon tarafından uygulanmaktadır.  Damar içi ya da deri altına yapılmamalıdır.

Çocuklarda kullanım, ağırlığa bağlı şekildedir. Eğer böbrek ya da karaciğer fonksiyonlarında bozukluk varsa doktor tarafından uygulama dozu hastalara göre değişmektedir. 

Evigen Ampul Yan Etkileri Neler?

Evigen ampul yan etkileri neler? İlaçlarda bir takım yan etkilerin olduğu günümüzde bilinmektedir. Evigen için de bu durum geçerlidir. Prospektüs bilgilerine göre bunlardan bir kısmı aşağıda yer aldığı gibidir;

 1. Kanda yüksek yağ ve şeker seviyeleri
 2. Kanda asidik madde seviyelerinin yükselmesi
 3. Göğüs ve sırtta ağrı
 4. Bulantı
 5. Kusma
 6. İshal
 7. Yorgunluk hissi
 8. Kaslarda güçsüzlük
 9. Duyumsama ve görme bulanıklığı
 10. Baş ağrısı
 11. Alerjik ödem
 12. Deri üzerinde kızarıklık
 13. Döküntü
 14. Alerjik reaksiyonlar
 15. Kreatinuri

Eğer Evigen ampul kullanımı esnasında yan etkiler gözlemlenirse, en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Evigen Ampul Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

Evigen ampul kullanımı, E vitaminine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilere uygulanmamalıdır. Demir eksikliği ya da ampulün bileşenlerine alerji varsa da kullanılmamalıdır. İlacın yiyecek ve içecekler ile etkileşimi yoktur.

Bunun dışında hamile ve emziren kadınlar tarafından da yararlanılmadan önce doktora danışılmalıdır.

Evigen Ampul Fiyat

Evigen ampul prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

evigen ampul fiyat 2022, evigen ampul fiyat eczane, evigen ampul fiyat 2023, evigen ampul fiyat ne, evigen ampul eczane fiyatı, bepanthen evigen bemiks ampul fiyat
evigen ampul fiyat 2022 evigen ampul fiyat eczane evigen ampul fiyat 2023 evigen ampul fiyat ne evigen ampul eczane fiyatı bepanthen evigen bemiks ampul fiyat

Evigen Ampul Yan Etkileri Neler?

Kanda yüksek yağ ve şeker seviyeleri, Kanda asidik madde seviyelerinin yükselmesi, Göğüs ve sırtta ağrı, Bulantı, Kusma gibi yan etkileri vardır. Daha detaylı bilgi için prospektüsünün incelenmesi gerekir.

Evigen Ampul Ne İşe Yarar?

Evingen ampul E Vitamini desteği sağlamaktadır. Cilt hasarlarını önlemek, Hücre yenileme özelliği ile kuru cilde bağlı yaşlanmayı önlemek, gibi faydaları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir