Hametan krem fiyatı ne kadar? Her ilacın fiyatları farklıdır. Doğal Olarak Hametan Krem Fiyat da birçok hasta tarafından merak edilmektedir. Aşağıda yer alan tablodan Hametan fiyatını öğrenebilirsiniz.

Yıllara Göre Hametan Krem FiyatıHametan Krem Fiyatı
2023 Hametan Krem Fiyatı64.69 TL
2022 Hametan Krem Fiyatı41,22 TL
2021 Hametan Krem Fiyatı15,15 TL
2020 Hametan Krem Fiyatı13,26 TL
hametan krem fiyat 2022, hametan krem fiyat trendyol, hametan krem fiyatı 2023, hametan krem fiyat ne işe yarar, hametan krem fiyat mavi, hametan krem fiyat 2023 eczane, hametan krem fiyat reçetesiz 2023, hametan krem fiyat 2023 reçetesiz

Hametan 30 ve 50 gramlık alüminyum tüplerde sunulan bir merhemdir. Kullanım alanları ana hatları ile şöyledir;

 1. Bebek ve küçük çocuklarda görülen pişikler
 2. Birinci ve ikinci derece yanıklar
 3. Güneş yanıkları
 4. Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonları
 5. Emziren annelerde, meme başı çatlaklarının bakımı ve korunması
 6. Kurumuş, çatlamış, yarılmış deri bakımı ve korunması

Hametan kullanım alanları genel anlamda bu şekildedir. Ancak bu durum, bilinçsiz şekilde alınabileceğini göstermemelidir. Sağlık sorunlarınız bulunuyorsa öncelikle hastaneye giderek, muayene olmanız gerekir.

Hametan Krem Bileşenleri Neler?

Hametan krem prospektüs içinde bileşenleri görülebilmektedir. Haricen kullanılmakta olan krem, etkin madde olarak hamamelis virginiana distilatı bulundurmaktadır. Yardımcı maddeleri ise şöyledir;

 1. Asetillenmiş lanolin – koyun yünü yağı
 2. Lanolin alkolleri– koyun yünü yağı
 3. Beyaz yumuşak parafin
 4. Likid parafin
 5. Setostearil alkol
 6. Oksineks LM
 7. Anhidr lanolin– koyun yünü yağı
 8. Disodyum EDTA

Eğer etkin ya da yardımcı maddelerine karşı bir alerjiniz bulunuyorsa ilaç alınmamalıdır. Ayrıca hamile ve emziren kadınlar da kullanmadan önce hekimlerine danışmalıdır. Krem kutusunda, çocukların ulaşabileceği ve görebileceği yerlerden uzakta saklanmalıdır.

Hametan Krem Nasıl Uygulanır?

Hametan krem kullanımı doktorunuz tarafından reçete ettiği gibi olmalıdır. Krem günde birkaç kere, lezyonlu olan bölgeye sürülerek kullanılmalıdır. Kullanım üzerine herhangi bir süre kısıtlaması yer almamaktadır. Ancak ince bir tabaka şeklinde, ciltte ilgili alana sürülmektedir.

Eğer gerek duyuluyorsa, deriye sürülme ardından bölge gazlı bez kullanılarak kapatılabilir. Hametan yan etkileri deri döküntüleri; yüz, dudaklar, dil veya gırtlakta şişme şeklinde kendini gösterebilir. Şayet yaşanırsa en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Hametan krem prospektüsünü görüntülemek için tıklayınız.

hametan krem fiyat 2022, hametan krem fiyat trendyol, hametan krem fiyatı 2023, hametan krem fiyat ne işe yarar, hametan krem fiyat mavi, hametan krem fiyat 2023 eczane, hametan krem fiyat reçetesiz 2023, hametan krem fiyat 2023 reçetesiz
hametan krem fiyat 2022 hametan krem fiyat trendyol hametan krem fiyatı 2023 hametan krem fiyat ne işe yarar hametan krem fiyat mavi hametan krem fiyat 2023 eczane hametan krem fiyat reçetesiz 2023 hametan krem fiyat 2023 reçetesiz

Hametan Krem Etken Maddesi Nedir?

Hametan krem etken maddesi hamamelis virginiana distilatı bulundurmaktadır.

Hametan Krem Nasıl Uygulanır?

Hametan krem öncelikle doktorunuzun söylediği şekilde kullanılmalıdır. Genel olarak cilde ince bir tabaka halinde sürülür, bir zaman kısıtlaması yoktur.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir