İburamin Cold Fiyat – Fiyatı 2023 yılında güncellenmiştir. Soğuk algınlığı ve benzeri rahatsızlıklar için etkili olan bu ilaç, 100 MG ve 200 MG gibi seçeneklere sahiptir. Doğal olarak ilacın çeşidi değiştikçe, fiyatı da değişiklik gösterecektir. Aşağıda yer alan tabloya göz atarak İburamin Cold fiyatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İburamin Cold Fiyatları Ne Kadar?

Her ilacın fiyatı farklı olduğu için eczaneye gitmeden önce kadar olduğu kişiler tarafından düşünülebilir. Iburamin cold fiyatları ne kadar diyorsanız, aşağıdaki tabloya bakarak 2020 yılına kadarki ücretlerini görebilirsiniz.

İburamin Cold Fiyat

İlaç Türüİburamin Cold Fiyatı
İburamin şurup Fiyatı66.68 TL
İburamin COLD Tablet Fiyat66.68 TL
Iburamın Cold 100 Mg/15 Mg/1 Mg Şurup Fiyatı17,95 TL
İburamin Cold 200 Mg 30 Mg/2 Mg Fiyat14,53 TL

Eğer ilaç hakkında bilgi almak istiyorsanız İburamin Cold prospektüs bilgilerine bakabilir ya da doktorunuzla konuşabilirsiniz.

İburamin Cold 2.5 ve 5 ML işaretli kaşık ölçekle beraber sunulan, sarı renkli bir şuruptur. İlacın etkin maddesi ibuprofen, psödoefedrin hidroklorür ve klorfeniramin maletat içerir. Bunların arasında klorfeniramin, doğal histaminin etkisini düşüren, anti-histaminik bir maddedir.

Histamin kişilerde göz sulanması, kaşıntı, hapşırık ve burun akıntısı gibi durumlara neden olur. Dolayısıyla bu şurup iltihap giderici ilaçlar sınıfındadır. Ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi bilinçsiz bir şekilde kullanılmamalıdır.

Sağlık sorunlarınız bulunuyorsa, öncelikle hastaneye giderek bir doktora muayene olmanız gerekir. Eğer İburamin Cold reçete edilmişse, herhangi bir eczaneden temin edilebilir.

Iburamin Cold Bileşenleri Neler?

Iburamin Cold prospektüsünde sadece etkin maddesi değil, yardımcı maddeleri de yazmaktadır. Bunlar maddeler halinde aşağıda olduğu gibi görülmektedir;

 1. Metil paraben sodyum E-219
 2. Sodyum bikarbonat
 3. Sodyum siklamat
 4. Sodyum akrboksimetil selüloz
 5. Sorbitol yüzde 70 E-420
 6. Sodyum hidroksit
 7. Polioksil 40 hint yağı
 8. Sukroz
 9. Muz esansı
 10. Gün batımı sarısı E-110
 11. De-iyonize su

Eğer etkin ya da yardımcı maddelerine karşı bir duyarlılık ya da alerji varsa alınmaması gerekir.

Iburamin Cold Yan Etkileri Var Mı?

Iburamin Cold yan etkileri olan bir ilaçtır. Bilinçsiz kullanmak bunların görülme ihtimalini arttırabilir. Prospektüs bilgisine göre bunlarda aşağıdaki gibidir;

 1. Nefes darlığı
 2. Hırıltılı ya da zor nefes alma
 3. Kan basıncında yükselme
 4. Kalp atışlarında düzensizlik
 5. Şiddetli karın ağrısı
 6. Gözlerde ya da deride sarılık
 7. Sinirlilik
 8. Bulanık görme
 9. İshal
 10. Mide-bağırsak kanaması

 Eğer Iburamin Cold kullanırken bu gibi yan etkilerden biri bile gözlemlenirse en kısa sürede doktora görünmelidir.

iburamin Cold Fiyat

İburamin cold ilaç prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

iburamin cold fiyat, iburamin cold fiyat 2023, iburamin cold fiyatı ne kadar, iburamin cold fiyat şurup, iburamin cold c fiyat, iburamin cold 200 mg 30 mg/2 mg fiyat
iburamin cold fiyat iburamin cold fiyat 2023 iburamin cold fiyatı ne kadar iburamin cold fiyat şurup iburamin cold c fiyat iburamin cold 200 mg 30 mg2 mg fiyat

İburamin Cold Fiyat

Iburamin Cold Etken Maddesi Nedir?

Iburamin Cold etken madde olarak ibuprofen, klorfeniramin maleat ve psödoefedrin hidroklorür bulunur.

Iburamin Cold Yan Etkileri Nelerdir?

Nefes darlığı, Hırıltılı ya da zor nefes alma, Kan basıncında yükselme, Kalp atışlarında düzensizlik, Şiddetli karın ağrısı gibi yan etkileri bilinmektedir. Daha detaylı bilgi için prospektüsünün okunması gerekir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir