Pomeranian fiyat için 2022 yılına baktığımızda 8.000 TL ile 37.000 TL arasında değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Fiyatlar alacağınız petshoplara göre değişiklik göstermektedir. Fiyat değişikliği köpeğin yaşına da bağlıdır.

  Pomeranian Boo Irk Bilgisi  Pomeranian Boo Fiyat
  Pomeranian Boo Fiyat  8.000 TL – 37.000 TL  
Pomeranian Fiyatı, pomeranian fiyat, pomeranian boo fiyat, pomeranian spitz fiyat, pomeranian yavrusu fiyat, pomeranian yavru fiyat, pomeranian fiyat sahibinden, pomeranian köpek fiyat

Pomeranian fiyat olarak merak edilen köpek cinslerinin başında gelir. Bundaki en büyük etken hem sevimli olmaları hem de arkadaş canlısı olmalarıdır. En çok merak edilen hayvan ile ilgili sonuçlar ise;

Pomeranian fiyat, pomeranian boo fiyat, pomeranian spitz fiyat, pomeranian yavrusu fiyat, pomeranian yavru fiyat, pomeranian fiyat sahibinden, pomeranian köpek fiyat listesidir.

Pomeranian Güncel Fiyat

Pomeranya köpeği veya kısaca pom, Pomeranya bölgesinin ismini alan bir köpek cinsidir. Genellikle süs köpeği olarak anılmaktadır.

 Pomeranian cinsi köpekler akıllı, dayanıklı ve sağlıklı bir köpek ırkıdır. Arkadaş canlısı ve ilgi isteyen köpeklerdir. Yüksek öğrenme düzeyine sahiplerdir. Bu cinsler ortalama olarak 10-15 yıl yaşarlar.

Bu cinsler yüksek fiyata satılmaktadır. Özellikle son yıllarda gelir düzeyi iyi olan ve ünlü insanların bakımını üstlendiği köpek cinsidir. Yüksek fiyata satılmaktadır. Pomeranian fiyat satın aldığınız yere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat almak için satın alacağınız yer ile iletişime geçmelisiniz.

Pomeranian alırken şu noktalara dikkat edebilirsiniz: orijinal bir Pomeranian parlak koyu renklidir. Oval göz şekline sahiptir. Yavruyken de yetişkin iken de kulakların çok kısa ve tüylerden neredeyse gözükmüyor olması gerekmektedir. Tüyleri kuş tüyüne çok benzemektedir ve sırtına doğru düz yatmaktadır.

Pomeranian Bakımı

Pomeranian Boo bakımı için önemli noktalar vardır. Bunlar arasından dikkat edilmesi gerekenler: Pomeranian Boo cinsi köpeklerin tüylerinin haftada en az 2 kere taranması gereklidir. Uykusundan önce tüylerini tarama işleminizi yapmanız da iyi olacaktır. Pomeranian’ın tüylerini tararken gelişi güzel taramamalısınız. Kafadan başlayarak arkaya doğru fırçalama işlemi yapmanız gerekmektedir. Bakım için her hayvana olduğu gibi Pomeranian cinse de özen göstermelisiniz.

Bakımı aşırı zor olan bir köpek ırkı değildir. Sadece biraz yemek seçme eğilimleri vardır. Doğaları gereği çok aktif, hareketli köpekler oldukları için obezlik veya aşırı kilo alımı pek görülmez. En çok bakım isteyen kısmı tüyleridir. Sürekli bakım isteyen korkusuz bir köpektir. Aynı zamanda pomeranianların temel itaat eğitimi almaları önemlidir. Yoksa çok yüksek se ile havlayabilmekteler.

Pomeranian küçük yapısı ile ev yaşantısına çok uygundur. Pomeranian ilgi bekleyen bir köpektir. Onunla yeteri kadar zaman geçirip oynamalısınız. Diğer ırklar gibi egzersiz yapmaya pek düşkün değillerdir. Pomeranian için gün içerisinde yapacağı kısa yürüyüşler onun için gayet yeterli olacaktır. Ev yaşantısına uygun bu köpek için petshoplara Pomeranian fiyat sorabilirsiniz.

Pomeranian cinsler yılda iki sefer tüy döktükleri bir dönem geçirirler. Bu dönemde köpek yaşadığı ortama ve ev içerisine yoğun tüy dökme sorunu yaşar. Gün içerisinde 3 kez veya daha sık taranması gerekir. Bu süreçte ise köpeğinizi sık sık taramanız gerekir. Dökülen tüyleri tarağa alarak evde tüy sorunu yaşama oranını azaltabilirsiniz.

Pomeranian dışkı ve idrarı için tuvaletini veya köpek pedleri kullandığında onu bolca övün. En önemlisi ödül maması verin. Köpeğiniz mutlu olacak ve bir süre sonra buna alışacaktır. Cesur ve aktif Pomeranianlar oynamayı çok severler. Onlar için en iyisi onu daha büyük çocuklu bir evdir. Bunun nedeni ise küçük bir çocuk tarafından yanlışlıkla düşürülüp veya üzerine basılırsa, küçük Pom yaralanabilir. Ev içerisinde pomeraniana dikkatli olmak gerekmektedir.

Pomeranian cinsi köpeğiniz kısa tüylere sahip ise yılda iki sefer yıkanmaları onlar için gayet yeterli olacaktır. Eğer tüy yapıları uzun ise her 3 ayda bir yıkanmaları önerilir ve önemlidir. Bu sıklık dışında yıkanması gereken yavrular da olabilir. Bu tarz durumlar için izlenecek yöntemler veteriner hekime danışıldıktan sonra uygulanacaktır.

Pomeranian yavrular doğumdan itibaren 6. haftasını doldurana kadar günün 20 ile 22 saatini uyuyarak geçirirler. Bu cinsler 1 yaşını doldurana kadar yavru olarak kabul edilir. 1 yaşını doldurana kadar Pomeranianlar günde 18 ile 20 saat arası uyurlar. Bu süre köpeğiniz büyüdükçe bir miktar kısalacaktır.

Pomeranianlar bazen ısırabilirler. Köpeğinizin ısırmasının ilk nedeni stres olarak tahmin edilir. Aslına bakarsak bütün canlı türleri stres altında iken kendisini koruma içgüdüsü ile çeşitli şekilde tepkiler vermektedirler. Köpeğiniz stresli olduğu zamanlarda çevresini tehdit olarak algılayabilirler. Tam da bu sebepten köpeğiniz saldırganlaşabilir ve ısırma eğilimi gösterebilir. Bu içerisinde bulunduğunuz duruma göre normal olarak karşılanabilir. Bu durumlarda da veterinere danışmak önemli bir konudur.

                                                      

Pomeranian Nereden Satın Alınır veya Nereden Sahiplenilir?

İnternet üzerinden veya bakım evlerinden bu ırkı sahiplenmek için bilgiler alabilirsiniz. Aynı zamanda köpek besleyen tanıdıklarınız ile de iletişimde kalmak önemlidir.

Pomeranian Boo Fiyat, Konusu, Cumartesi günü 13 Ağustos 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik Gizlidir. IP adresiniz Kaydedilmiştir.