10 Mayıs 2023 Pomeranian Boo Fiyat Listesi Güncel

  Pomeranian Boo Irk Bilgisi  Pomeranian Boo Fiyat
  Pomeranian Boo Fiyat  8.890 TL – 37.720 TL  
Pomeranian Fiyatı

Pomeranian fiyat için 2023 yılına baktığımızda 8.890 TL – 37.720 TL arasında değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Fiyatlar alacağınız petshoplara göre değişiklik göstermektedir. Fiyat değişikliği köpeğin yaşına da bağlıdır.

Pomeranian fiyat olarak merak edilen köpek cinslerinin başında gelir. Bundaki en büyük etken hem sevimli olmaları hem de arkadaş canlısı olmalarıdır. En çok merak edilen hayvan ile ilgili sonuçlar ise;

Pomeranian fiyat, pomeranian boo fiyat, pomeranian spitz fiyat, pomeranian yavrusu fiyat, pomeranian yavru fiyat, pomeranian fiyat sahibinden, pomeranian köpek fiyat listesidir.

  Pomeranian Boo cinsi köpekler 2023 yılında 8,000 TL ile 37,000 TL arasında satılmaktadır.

Pomeranian Boo Fiyatı & Pomeranian Boo Spitz

Pomeranya köpeği veya kısaca pom, Pomeranya bölgesinin ismini alan bir köpek cinsidir. Genellikle süs köpeği olarak anılmaktadır.

 Pomeranian cinsi köpekler akıllı, dayanıklı ve sağlıklı bir köpek ırkıdır. Arkadaş canlısı ve ilgi isteyen köpeklerdir. Yüksek öğrenme düzeyine sahiplerdir. Bu cinsler ortalama olarak 10-15 yıl yaşarlar.

Bu cinsler yüksek fiyata satılmaktadır. Özellikle son yıllarda gelir düzeyi iyi olan ve ünlü insanların bakımını üstlendiği köpek cinsidir. Yüksek fiyata satılmaktadır. Pomeranian fiyat satın aldığınız yere göre değişiklik göstermektedir. Net bir fiyat almak için satın alacağınız yer ile iletişime geçmelisiniz.

Pomeranian alırken şu noktalara dikkat edebilirsiniz: orijinal bir Pomeranian parlak koyu renklidir. Oval göz şekline sahiptir. Yavruyken de yetişkin iken de kulakların çok kısa ve tüylerden neredeyse gözükmüyor olması gerekmektedir. Tüyleri kuş tüyüne çok benzemektedir ve sırtına doğru düz yatmaktadır.

Pomeranian cinsi köpeklerin ortalama yaşam süreleri 10-15 yıl arasıdır.

Pomeranian Bakımı

Pomeranian Boo bakımı için önemli noktalar vardır. Bunlar arasından dikkat edilmesi gerekenler: Pomeranian Boo cinsi köpeklerin tüylerinin haftada en az 2 kere taranması gereklidir. Uykusundan önce tüylerini tarama işleminizi yapmanız da iyi olacaktır. Pomeranian’ın tüylerini tararken gelişi güzel taramamalısınız. Kafadan başlayarak arkaya doğru fırçalama işlemi yapmanız gerekmektedir. Bakım için her hayvana olduğu gibi Pomeranian cinse de özen göstermelisiniz.

Bakımı aşırı zor olan bir köpek ırkı değildir. Sadece biraz yemek seçme eğilimleri vardır. Doğaları gereği çok aktif, hareketli köpekler oldukları için obezlik veya aşırı kilo alımı pek görülmez. En çok bakım isteyen kısmı tüyleridir. Sürekli bakım isteyen korkusuz bir köpektir. Aynı zamanda pomeranianların temel itaat eğitimi almaları önemlidir. Yoksa çok yüksek se ile havlayabilmekteler.

Pomeranian küçük yapısı ile ev yaşantısına çok uygundur. Pomeranian ilgi bekleyen bir köpektir. Onunla yeteri kadar zaman geçirip oynamalısınız. Diğer ırklar gibi egzersiz yapmaya pek düşkün değillerdir. Pomeranian için gün içerisinde yapacağı kısa yürüyüşler onun için gayet yeterli olacaktır. Ev yaşantısına uygun bu köpek için petshoplara Pomeranian fiyat sorabilirsiniz.

Pomeranian cinsler yılda iki sefer tüy döktükleri bir dönem geçirirler. Bu dönemde köpek yaşadığı ortama ve ev içerisine yoğun tüy dökme sorunu yaşar. Gün içerisinde 3 kez veya daha sık taranması gerekir. Bu süreçte ise köpeğinizi sık sık taramanız gerekir. Dökülen tüyleri tarağa alarak evde tüy sorunu yaşama oranını azaltabilirsiniz.

Pomeranian Boo Fiyat

Pomeranian cinsi köpekler nereden satın alır? İnternet üzerinden veya bakım evlerinden bu ırkı sahiplenmek için bilgiler alabilirsiniz.

Pomeranian dışkı ve idrarı için tuvaletini veya köpek pedleri kullandığında onu bolca övün. En önemlisi ödül maması verin. Köpeğiniz mutlu olacak ve bir süre sonra buna alışacaktır. Cesur ve aktif Pomeranianlar oynamayı çok severler. Onlar için en iyisi onu daha büyük çocuklu bir evdir. Bunun nedeni ise küçük bir çocuk tarafından yanlışlıkla düşürülüp veya üzerine basılırsa, küçük Pom yaralanabilir. Ev içerisinde pomeraniana dikkatli olmak gerekmektedir.

Pomeranian cinsi köpeğiniz kısa tüylere sahip ise yılda iki sefer yıkanmaları onlar için gayet yeterli olacaktır. Eğer tüy yapıları uzun ise her 3 ayda bir yıkanmaları önerilir ve önemlidir. Bu sıklık dışında yıkanması gereken yavrular da olabilir. Bu tarz durumlar için izlenecek yöntemler veteriner hekime danışıldıktan sonra uygulanacaktır.

Pomeranian yavrular doğumdan itibaren 6. haftasını doldurana kadar günün 20 ile 22 saatini uyuyarak geçirirler. Bu cinsler 1 yaşını doldurana kadar yavru olarak kabul edilir. 1 yaşını doldurana kadar Pomeranianlar günde 18 ile 20 saat arası uyurlar. Bu süre köpeğiniz büyüdükçe bir miktar kısalacaktır.

Pomeranianlar bazen ısırabilirler. Köpeğinizin ısırmasının ilk nedeni stres olarak tahmin edilir. Aslına bakarsak bütün canlı türleri stres altında iken kendisini koruma içgüdüsü ile çeşitli şekilde tepkiler vermektedirler. Köpeğiniz stresli olduğu zamanlarda çevresini tehdit olarak algılayabilirler. Tam da bu sebepten köpeğiniz saldırganlaşabilir ve ısırma eğilimi gösterebilir. Bu içerisinde bulunduğunuz duruma göre normal olarak karşılanabilir. Bu durumlarda da veterinere danışmak önemli bir konudur.

Pomeranian Boo Fiyatı Ne Kadar?

Pomeranian Boo Fiyatı ortalama 8.000 TL’den başlar, 37.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Pomeranian Nereden Satın Alınır veya Nereden Sahiplenilir?

İnternet üzerinden veya bakım evlerinden bu ırkı sahiplenmek için bilgiler alabilirsiniz. Aynı zamanda köpek besleyen tanıdıklarınız ile de iletişimde kalmak önemlidir. Pomerian boo nedir? Pomeranian Boo fiyatı kesinlikle lüks bir köpek ırkı olarak kabul edilir. Pomeranian, Amerika’daki en küçük köpek ırklarından biridir ve bu nedenle ona talep yüksektir.

Aslında, bir tane satın almak istiyorsanız, o zaman 2.000 dolardan fazla ödemekten başka seçeneğiniz yok. Bu fiyat çeşitli nedenlerle açıklanabilir. Her şeyden önce, piyasada çok fazla Pomeranian yavrusu yok; bu nedenle fiyatları, zaman geçtikçe oldukça hızlı bir şekilde yükselme eğilimindedir ve kabarık kürk mantolarla bu kadar sevimli küçük köpeklere sahip olmak isteyenlerden talep artar!

Bu konuyla ilgili bir diğer önemli şey de, bazı insanların Pomeranian Boo fiyatına bakarken kafalarının karışması, çünkü diğer köpek türlerini/türlerini düşünüyorlar, ancak tam olarak ne tür köpek almaları gerektiğini bilmiyorlar! Aşağıda karışıklığı önlemek için, hiçbir şeyi kaçırmamak için her bir türü ayrı ayrı tartışacağız 🙂

Safkan bir Pomeranian’ın maliyeti yaklaşık 400-1200 USD’dir. Ancak Pomeranian’ın rengine, büyüklüğüne, soyuna ve yaşına bağlı olarak bu miktardan daha fazlasını ödemeniz gerekebilir.

Pomeranian Boo Fiyat, Konusu, Çarşamba günü 10 Mayıs 2023 tarihinde güncellenmiştir. Pomeranian Boo Fiyat, Veriler yenilenip, kontrol edilmiştir.
pomeranian boo fiyat
pomeranian boo fiyat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir