Saxenda Fiyat

Saxenda Fiyat, Saxenda fiyatları ne kadar? Saxenda deri altına uygulanan bir ilaçtır. Kilo vermek için kullanılır. Vücutta doğal olarak mevcut olan, yemekten sonra bağırsaktan salınan GLP-1 hormonuna benzer. Daha önce almayan kişiler, Saxenda fiyatını merak edebilir. Aşağıda yer alan tabloyu incelerseniz, 2020’ye kadar fiyatlarını görebilirsiniz.

Saxenda Fiyat

Yıllara Göre Saxenda FiyatlarıSaxenda Fiyatları
2023 Saxenda Fiyatı2,450 TL
2022 Saxenda Fiyatı2,419 TL
2021 Saxenda Fiyatı977,50 TL
2020 Saxenda Fiyatı689,25 TL
saxenda fiyat ne kadar?, saxenda fiyatı 2023?, saxenda fiyat nedir?, saxenda ilaç en güncel fiyatı? saxenda 2023 en güncel fiyat!

Saxenda Fiyat

Saxenda fiyatları ne kadar diyorsanız, bunları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saxenda Bileşenleri Neler?

Saxende prospektüsünde gerekli bilgiler yer almaktadır. Buna göre etkin maddesi liraglutid’dir. Bunun dışında yardımcı maddeleri arasında,

 1. Disodyum fosfat dihidrat,
 2. Propilen glikol,
 3. Fenol,
 4. Sodyum hidroksit,
 5. Hidroklorik asit,
 6. Enjeksiyonluk su,

Yer almaktadır. İlaç beyinde yer alan ve iştahı kontrol eden alıcılar üzerine etki eder. Böylece daha az yemek yemenize, kilo kontrolü yapmanıza yardımcı olabilir.

Eğer ilacın bileşenlerinden birine karşı alerjen etki bulunuyorsa alınmamalıdır. Hamile ve emziren kadınlar da almadan hekime görülmelidir.

Saxenda Nasıl Kullanılır?

Saenda günün herhangi bir saatinde, yiyecek-içecekler ile beraber ya da tek başına alınabilir. Sadece doktorun tarif ettiği şekilde kullanılmalı, bunun dışarısında çıkılmamalıdır. Doktorunuz başlarken bir diyet ve egzersiz programı da uygulayacaktır.

Kişilerin söz konusu programa bağlı kalarak hareket etmesi şarttır. Genellikle önce düşük dozlarda başlanmakta, ilk 5 hafta boyunca aşamalı olarak yükseltilmektedir. İlk alınmaya başlandığına bir hafta boyunca, günde bir kere 0.6 mg’dir. Tavsiye edilen ise günde bir kere 3.0 mg’ye ulaşana dek her hafta 0.6 mg arttırılmadır.

Saxenda Yan Etkileri Neler?

Saenda yan etkileri neler? Her ilacın yan etkisi vardır. Bu durum Saxenda için de geçerlidir. Prospektüs bilgilerine göre bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Safra kesesi taşı
 2. Sersemlik hali
 3. Uyuma güçlüğü
 4. Zayıf ya da güçsüz hissetme
 5. Enjeksiyon yeri reaksiyonları
 6. Mide ve bağırsakları etkileyen problemler
 7. Hızlı nabız
 8. Genel olarak iyi hissetmeme hali
 9. Safra kesesi iltihabı

Bunların yanı sıra farklı Saxenda yan etkileri de vardır. Dolayısıyla bilinçsiz alınmamalıdır.

Saxenda ilaç prospektüsüne buradan göz atabilirsiniz.

saxenda fiyat ne kadar?, saxenda fiyatı 2023?, saxenda fiyat nedir?, saxenda ilaç en güncel fiyatı? saxenda 2023 en güncel fiyat!
saxenda fiyat ne kadar saxenda fiyatı 2023 saxenda fiyat nedir saxenda ilaç en güncel fiyatı saxenda 2023 en güncel fiyat

SAXENDA böbreklere zarar verir mi?

Dehidratasyon GLP-1 reseptör agonistleri ile tedavi edilen hastalarda dehidratasyonun renal bozukluk ve akut böbrek yetmezliğini de içeren bulgu ve belirtileri bildirilmiştir.

SAXENDA ne kadar sürede etki eder?

Günde 1 kez uygulanıyor. İlacın dozu haftadan haftaya yavaş yavaş arttırılıyor. İlaç iştahı keserek mideyi yavaşlatıyor ve tokluk hissi veriyor.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir