Silverdin fiyat birçok hasta tarafından araştırılmaktadır. Silverdin 40 GR ve Silverdin Plus Fiyat birbirinden farklıdır. Yanık kremi olarak kullanılan bu ilaç, kısa sürede etki göstermekte ve fayda sağlamaktadır.

Silverdin Fiyatı Ne Kadar?

Silverdin fiyatı ne kadar? Her ilacın fiyatı değişkenlik gösterir. Silverdin birden fazla boyuta ve çeşide sahip olduğu için, her biri birbirinden farklı fiyat etiketine sahiptir. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Silverdin Fiyat

İlaç TürüSilverdin Fiyat
Silverdin Reçeteli Fiyatı30,50 TL
Silverdin Reçetesiz Fiyat37,49 TL
Silverdin 40 Gr Fiyat37,49 TL
Silverdin Plus Fiyat39,18 TL
silverdin fiyat, silverdin fiyat 2023, silverdin fiyatı nedir en ucuz, silverdin krem eczane fiyatı, silverdin krem prospektüs

İlaç tüm eczanelerden temin edilebilir. Yara ya da yanıklı bölgede iltihaplanmalara neden olan bakterileri öldürerek çalışır. Ancak bu durum, bilinçsiz şekilde kullanılabileceğini göstermez. Sağlık sorunlarınız bulunuyorsa, öncelikle doktora giderek muayene olmanız gerekir.

Silverdin Etkin Maddesi

Silverdin krem haricen kullanılan bir kremdir. Etkin maddesi sülfadiazin ve lidokain içerir. Prospektüs bilgilerine göre yardımcı bileşenleri şu şekildedir;

 1. Setil alkol
 2. Gliserol monostearat
 3. Parafin likit
 4. Propilen glikol
 5. Polisorbat 60
 6. Polisorbat 80
 7. Susuz sitrik asit
 8. Sodyum sitrik dihidrat
 9. Saf su

Eğer kremin içinde yer alan bileşenlere karşı alerjen durumlarınız varsa almamanız gerekir.

Silverdin Yan Etkileri Neler?

Silverdin Fiyat

Silverdin yan etkileri, her ilaçta olduğu gibi yer almaktadır. Prospektüs bilgisine göre bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Kaşıntı
 2. Uygulama bölgesinde döküntü
 3. Aşırı duyarlılık reaksiyonları
 4. Yanma hissi
 5. Deride renk değişikliği
 6. Eritema multiforme
 7. Deri nekrozu
 8. İştahsızlık
 9. Böbrek yetmezliği
 10. Görme bozuklukları

Bunların dışında da yan etkiler gözlemlenebilir. Silverdin yan etkileri yaşanırsa, en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Silverdin Nasıl Kullanılır?

Silverdin Fiyat

Eğer doktorunuz size Silverdin reçete etmişse, nasıl kullanılacağını da belirtecektir. Kişilerin buna uygun bir şekilde davranması; tedavinin dışına çıkmaması gerekir.

Prospektüs bilgisine göre Silverdin kullanımı yara ve yanık bölgesi hijyen kurallarına göre temizlendikten sonra, günde 1-2 kere uygulanarak gerçekleştirilir. Hareket nedeniyle krem uzaklaşırsa uygulama tekrarlanabilir.

Yaradan çok fazla akıntı geliyorsa, sık uygulama gerekebilir. Ancak bir seferde uygulama dozu 250 mg’ı aşmamalıdır. Göz ya da göz çevresine uygulanmaması şarttır. Bunun yanı sıra erken dünyaya gelen bebeklerde, 2 aylıktan küçük bebelerde tercih edilmemelidir.

Şayet Silverdin kullanımı çocuklar için yapılacaksa dozlar buna göre özel bir şekilde ayarlanabilir.

Silverdin Fiyat

Silverdin prospektüsüne bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

silverdin fiyat, silverdin fiyat 2023, silverdin fiyatı nedir en ucuz, silverdin krem eczane fiyatı, silverdin krem prospektüs
silverdin fiyat silverdin fiyat 2023 silverdin fiyatı nedir en ucuz silverdin krem eczane fiyatı silverdin krem prospektüs

Silverdin ne kadar kullanılmalı?

Silverdin kremin uygulanacağı yara ve yanık olan bölgeyi öncelikle temizleyin.İnce bir tabaka halinde bölgeye güzelce sürün. Üzerine varsa tedavi amaçlı kullanılan sargı bezi ile sarın. Eğer sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın. Günlük kullanım dozu olarak da 1 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

Silverdin yanıklara iyi gelir mi?

Yanık vakalarında en sık kullanılan antibiyotikli kremdir. İçeriğindeki kortizon sayesinde yanıklara çok iyi gelir. Silverdin krem de bu konuda adını duyurmuş etkili bir kremdir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir