Sulphamezathine İlaç FiyatSulphamezathine İlaç Fiyat
Sulphamezathine İlaç Fiyat (50 GR)119 TL
Sulphamezathine İlaç Fiyat (100 GR)220 TL
Sulphamezathine İlaç Fiyat (500 ML)270 TL
sulphamezathine, sulphamezathine ilaç fiyatı, sulphamezathine eczane fiyatı, sulphamezathine fiyatı 2023 , sulphamezathine eczanede satılır mı, sulphamezathine fiyatı, sulphamezathine muhabbet kuşu, sulphamezathine eczane, sulphamezathine kuruma, sulphamezathine nereden alınır

Sulphamezathine İlaç Fiyat (50 GR) 2023 yılında 119,00 TL’dir

Sulphamezathine İlaç Fiyatı Ne Kadar?

Sulphamezathine İlaç Fiyatı 2023 yılında ilacı almadan önce sık sık sorulmaktadır. Ancak bu konu üzerine birden fazla boyut olduğu için fiyat da değişmektedir. Sulphamezathine İlaç Fiyat hayvanlar için olduğundan en yakın veterinere giderek öğrenmeniz mümkündür.

Sulphamezathine berrak ve kırmızı renkli bir çözeltidir. 1 mililitresinde 160 mg sülfadimidin sodyum tuzu vardır. Sülfadimidin ise bakteriostatik ve koksidiostatik etkilidir. PABA’dan dihidrofolik asit sentezlenmesini engeller. Böylece folik asit sentezini kesintiye uğratarak bakteride DNA sentezini keser. Birçok bakteri türüne karşı etkilidir.

Sulphamezathine Hangi Bakterilere Karşı Etkili?

Sulphamezathine İlaç çok sayıda bakteriye karşı etki gösterir. Bu spektruma giren bazı mikroorganizmalar aşağıda olduğu gibidir;

 1. Staph
 2. Aureus
 3. Streptococcus sp.
 4. Actinomyces sp.
 5. Corynebacterium sp.
 6. Listeria monocytogenes
 7. Erysipelothrix rhusiopathie

Bunların hepsi gram pozitif aerob’tur. Gram negatif olanlar ise aşağıda olduğu şekildedir;

 1. Actinobacillus sp.
 2. Bordetella sp.
 3. Enterobacteriaceae
 4. Haemophilus sp.
 5. Pasteurella sp.

Ayrıca Sulphamezathine İlaç anaerob olarak da birçok bakteriye karşı etkilidir. Dolayısıyla etki alanı oldukça geniştir. Sindirim sistemi tarafından hızlı şekilde emilebilir. Ardından 2 ile 8 saat arasında plazma doruğa ulaşır. Dokulara dağıldıktan sonra 12 saat süreyle yüksek düzeydedir.

Sulphamezathine İlaç Fiyat (100 GR) 2023 yılında 220,00 TL’dir

Sulphamezathine İlaç Nasıl Kullanılır?

Sulphamezathine ilaç hayvanlar için olsa da tıpkı insanlarda kullanılan ilaçlar gibi doğru kullanılmalıdır. Etkisi böylece daha iyi gözlemlenebilir. Sığır koyun ve keçilerde, 100 mg/kg canlı ağırlığı hesabı kullanılır.

Her 10 kg canlı ağırlık için ilk gün 6 ml yapılır. Sonraki günlerde ise 3 ml oral uygulanır. Eğer gerekirse su ile karıştırılması mümkündür. Tedavi duruma göre 3 ile 5 gün arasında sürebilir. Sulphamezathine ilaçtan nasıl yararlanılacağı veteriner hAralık tarafından belirtilecek olup buna göre hareket edilmelidir.

Sulphamezathine İlaç endikasyonları bakımından incelendiğinde oldukça geniş olduğu görülür. Kuşlarda, etkici tavuk ve hindilerde olan kanlı ishalin sağaltılması için kullanılır. Ayrıca E.coli, pullorum, tavuk tifosu, koriza ve kolera, hava kesesi enfeksiyonlarında da yararlanılabilir.

Sığır, koyun ve keçilerde ise koksidiyozis tedavisiyle gastroenteritis, kolibasillosis ve koliseptisemi gibi enfeksiyonlarda kullanılabilir.

Sulphamezathine ilaç ile daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sulphamezathine İlaç Fiyat (500 ML) 2023 yılında 270,00 TL’dir

sulphamezathine fiyatı 2023 sulphamezathine 16 fiyatı sulphamezathine ilaç fiyatı

Sulphamezathine İlaç Fiyatı

sulphamezathine, sulphamezathine ilaç fiyatı, sulphamezathine eczane fiyatı, sulphamezathine fiyatı 2023 , sulphamezathine eczanede satılır mı, sulphamezathine fiyatı, sulphamezathine muhabbet kuşu, sulphamezathine eczane, sulphamezathine kuruma, sulphamezathine nereden alınır
sulphamezathine sulphamezathine ilaç fiyatı sulphamezathine eczane fiyatı sulphamezathine fiyatı 2023 sulphamezathine eczanede satılır mı sulphamezathine fiyatı sulphamezathine muhabbet kuşu sulphamezathine eczane sulphamezathine kuruma sulphamezathine nereden alınır

Sulphamezathine Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Sulphamezathine eczane fiyatı 109,00 TL’dir.

Sulphamezathine Fiyatı Ne Kadar?

Sulphamezathine fiyatı boyutuna göre 100,00 TL ile 300,00 TL arasında değişmektedir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir