Anestol krem fiyat ne kadar? İlaçların fiyatları yıla göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle insanlar eczaneye gitmeden önce fiyatların güncel durumunu merak edebilir. Aşağıda yer alan tabloyu inceleyerek Anestol krem fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yıllara Göre Anestol Krem FiyatıAnestol Krem Fiyat
2023 Anestol Krem Fiyat51,51 TL
2022 Anestol Krem Fiyat50,45 TL
2021 Anestol Krem Fiyat19,24 TL
2020 Anestol Krem Fiyat17,55 TL
anestol krem fiyat 2023, anestol krem fiyatı, anestol pomad fiyatı ne kadar, anestol pomad fiyatı nedir, anestol krem kaç lira

Eğer Anestol krem fiyat ne kadar diyorsanız tabloya bakabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Anestol Krem Ne İşe Yarar?

Her ilacın ve kremin kullanım amacı birbirinden farklıdır. Hastalar kullanım öncesinde, ne amaca yönelik kullanıldığını merak edebilir. Anestol Krem beyaz renkte homojen, kıvamlı bir pomaddır. Piyasaya 10 ve 30 gramlık alüminyum tüplerde sunulmaktadır. Lokal anestezik ve anti-pruritikler grubuna dahildir. Anestol krem ne işe yarar incelendiğinde şu gibi durumlarda reçete edildiği görülmektedir;

 1. Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları
 2. Çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar
 3. Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları
 4. Soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi esnasında anestezik lubrikan

Ancak diğer ilaç ve kremlerde olduğu gibi, bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması şarttır. İlaçların hastalara özel bir şekilde reçete dildiği unutulmamalıdır. Sağlık problemleriniz varsa ve çözüm arıyorsanız, hastaneye giderek muayene olunmalıdır.

Anestol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Anestol krem yan etkileri kremin içinde bulunan maddelere bir hassasiyeti olan kişilerde gözlemlenebilir. Görülme sıklıkları,

 1. Bilinmiyor,
 2. Çok yaygın,
 3. Yaygın,
 4. Yaygın olmayan,
 5. Seyrek,
 6. Çok seyrek,

Şeklinde olabilir. Anestol krem yan etkileri prospektüs bilgisine göre aşağıda olduğu gibidir;

 1. Zor nefes alma
 2. Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişlik
 3. El, ayak ve ayak bileklerinde aniden meydana gelen ciddi şişmeler
 4. Ciltte küçük kabarcıklar ile beraber görülen ciddi kaşıntılar
 5. Ciltte tahriş
 6. Kızarıklık
 7. Kaşıntı veya döküntü

Anestol Krem kullanırken bu gibi yan etkiler gözlemlenirse, en kısa sırada hastaneye gidilmeli ve tıbbi destek alınmalıdır.

Tüm ilaçlarda olduğu gibi saklanmasında da özenli davranılmalıdır. 25 derece altındaki oda sıcaklığında, ambalajında korunmalıdır. Çocukların görebileceği ve alabileceği yerlerde de bulunmamalıdır.

Anestol krem ne için kullanılır?

Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, Çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, Soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi esnasında anestezik lubrikan gibi şikayetlerde kullanılır.

Anestol krem yan etkileri nelerdir?

Zor nefes alma, Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişlik, El, ayak ve ayak bileklerinde aniden meydana gelen ciddi şişmeler, Ciltte küçük kabarcıklar ile beraber görülen ciddi kaşıntılar, Ciltte tahriş, Kızarıklık, Kaşıntı veya döküntü gibi yan etkileri bulmaktadır.

Anestol krem prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

Anestol krem yan etkileri nelerdir?

Zor nefes alma, dudklar, dil veya boğazda şişlik gibi yan etkileri görüle bilmektedir. Daha doğru bilgiler için prospektüsünü okumanız tavsiye edilir.

Anestol krem ne işe yarar?

Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Daha net bilgiler için prospektüsünün okunması gerekmektedir.

anestol krem fiyat 2023, anestol krem fiyatı, anestol pomad fiyatı ne kadar, anestol pomad fiyatı nedir, anestol krem kaç lira
anestol krem fiyat 2023 anestol krem fiyatı anestol pomad fiyatı ne kadar anestol pomad fiyatı nedir anestol krem kaç lira
YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir