Excipial Lipo Fiyat 2023 yılında zamlanarak güncellenmiştir. Bu ilaç deri üzerine sürülerek kullanılmaktadır. Yumuşatıcılar ve koruyucular olarak isimlendirilen ilaç grubunda yer almaktadır. Ağzı polietilen kilitli kapaklar ile kapatılmış, 200 mL beyaz renkli emülsiyon bulunduran şişede sunulmaktadır.

İlaç iktiyozis, kseroderma, atopik egzaam gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Geniş yüzeylere uygulanabilmektedir. Ayrıca normalden hafif kuruya değişen ciltlere sürülebilir. Tüm eczanelerden rahatlıkla temin edilebilecek olsa da bilinçli şekilde kullanılması şarttır.

Excipial Lipo Fiyat Ne Kadar?

Excipial Lipo ücreti ne kadar? İnsanlar ilaç almadan önce fiyatlarının ne kadar olduğunu sık sık düşünür. Excipial Lipo Fiyatını merak ediyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Excipial Lipo Fiyat

Yıllara Göre Excipial Lipo FiyatıExcipial Lipo Fiyatı
2023 Excipial Lipo Fiyatı103.67 TL
2022 Excipial Lipo Fiyatı102,20 TL
2021 Excipial Lipo Fiyatı28,14 TL
2020 Excipial Lipo Fiyatı25,10 TL

İlacı her eczaneden kolay bir şekilde temin etmeniz mümkündür. Ancak yan etkileri olduğu da unutulmamalıdır. Dolayısıyla bilinçsiz bir kullanım gerçekleştirilmemeli, öncesinde doktora gidilerek muayene olunmalıdır.

Excipial Lipo Etkin Maddeleri Neler?

Excipial Lipo içeriği prospektüs bilgisinde yer almaktadır. Etkin maddesi Üre’dir. Yardımcı maddeleri ise şöyledir;

 1. Sodyum laktat
 2. Laktik asit
 3. Triklozan
 4. Orta zincirli trigliseritler
 5. Sıvı Parafin
 6. Klorheksidin hidroklorür
 7. Miristil laktat
 8. Dimetikon
 9. Arlacel 582
 10. Arlacel 989
 11. Elfacos E200
 12. Parfüm
 13. Su

Eğer ilacın bileşenlerine karşı bir alerjiniz varsa almamanız gerekir. Hamile ve emziren kadınlar da kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Excipial Lipo Nasıl Kullanılır?

Excipial Lipo kullanımı doktorun size reçete ettiği gibi olmalı, dışına çıkılmamalıdır. Uygulama yöntemi bakımından yiyecek ile etkileşimi bulunmamaktadır. Günde 2-3 kere hastalıklı bölge üzerine sürülmek suretiyle kullanılır.

Deri yüzeyine sürülerek uygulanan ilaç, 1 yaşın üzerindeki çocuklarda kullanılabilir. Ancak süt çocuklarında geçerli değildir.

Her ilaçta olduğu gibi yan etkisi mevcuttur. Bu nedenle bilinçsiz şekilde alınmaması şarttır. Excipial Lipo yan etkileri prospektüs bilgilerine göre şöyledir;

 1. Kaşıntı
 2. Kızarıklık
 3. Pullanma
 4. Tahriş

Kullanım esnasında yan etkiler görülürse en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Excipial Lipo Fiyat

Excipial Lipo ilaç prospektüsünü incelemek için tıklayınız.

excipial lipo fiyat 2023, excipial lipo fiyat 2023 trendyol, excipial lipo fiyat trendyol, excipial lipo fiyatı nedir, excipial lipo fiyat mayıs 2023, excipial lipo fiyatı ne kadar, excipial lipo fiyatı 2023
excipial lipo fiyat 2023 excipial lipo fiyat 2023 trendyol excipial lipo fiyat trendyol excipial lipo fiyatı nedir excipial lipo fiyat mayıs 2023 excipial lipo fiyatı ne kadar excipial lipo fiyatı 2023

Excipial Lipo Yan Etkileri Nelerdir?

Kaşıntı, Kızarıklık, Pullanma, Tahriş gibi yan etkileri bilinmektedir. Daha detaylı bilgi için prospektüsünün incelenmesi gerekir.

Excipial Lipo Nasıl Kullanılır?

Excipial Lipo öncelikle doktor tavsiyesine göre uygulanmalıdır. Genel olarak günde 2 ila 3 kere hastalıklı bölgeye sürülmektedir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir