Pug Köpek FiyatıFiyat
Erkek Pug Köpek Fiyatı5.000 ila 9.000 TL
Dişi Pug Köpek Fiyatı3.000 ila 7.000 TL
Yavru Pug Köpek Fiyatı4.000 ila 8.000 TL
Köpek, pug köpek fiyatları

Erkek Pug Köpek Fiyatı 2023 yılında petshoplarda 5.000 ile 9.000 TL’dir

Pug Köpek Fiyatları

Pug köpek fiyatları ne kadar? Pug ırkı olan köpekler, sevimli ve küçük görünümleri ile birçok kişi tarafından sevilmektedir. Bu nedenle evinde köpek beslemek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden bir tanesidir.

Ancak satın almadan önce, bunların fiyatları doğal olarak sorulabilmektedir. Köpeğin cinsiyeti, hamile olup olmadığı, yaşı önemli maddeler arasındadır. Ayrıca bazı durumlarda dişi köpek henüz küçük olan yavruları ile de satılabilmektedir. Çünkü ayıramayacak kadar küçük yaşta olabilmektedir. Bu durumda fiyatları daha da artmaktadır.

Bununla birlikte genel olarak piyasada bulunan pug ırkı köpekler, 2500 ile 6000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Evde pug beslemek istiyorsanız, bunların dışında özelliklerini ve bakım koşullarını da bilmeniz gerekiyor.

Pug Köpek Özellikleri

Pug cinsi köpekler küçük ırklardır. Erkeklerde boyutlar 30 ile 36 cm, kilolar ise 6 ile 9 arasındadır. Dişi puglar ise 25-30 cm boylarında, 6-8 kilogram ağırlıklarındadır. Fazla havlama eğilimi olmadığı için sessiz bir ırk olarak bilinmektedir.

Bu köpeklerin Çin kökenli oldukları düşünülmektedir. Eğer doğru bir şekilde bakılırsa, 12 ile 15 yıl yaşayabilir. Her ne kadar küçük ırk köpekler olsa da metabolizmaları oldukça hızlı çalışır. Bu nedenle normal köpeklere nazaran daha fazla yemek tüketir.

pug köpek fiyatları
pug köpek fiyatları pug köpek fiyatları ankara pug köpek fiyatları izmir pug köpek fiyatları 2023 pug köpek fiyatları yavru

Dişi Pug Köpek Fiyatı 2023 yılında petshoplarda 3.000 ile 7.000 TL’dir

Dolayısıyla düzenli egzersiz yapmaması, kilo almasına neden olabilir. Bunların dışında pug cinsi köpekler oldukça duygusaldır. Dolayısıyla uzun süre yalnız kalırsa ya da fazla ilgilenilmediğinde üzülür. Sahiplerine son derece bağlı olup bağları kısa sürede kurabilmektedir.

Normal köpekler hareketli olsa da pug bunun aksine daha sakin yapıdadır. Gününün çoğunu uyuyarak geçirir. Ancak dışarıya çıktığı zaman koşmayı ve oyun oynamayı oldukça sever.

Pug Nereden Alınabilir?

Peki, pug cinsi köpekler nereden alınabilir? Günümüzde evcil hayvan satan petshoplar olsa da köpek satan yerleri bulmak oldukça zordur. Bunların arasında özellikle pug bulmak da oldukça güçtür. Bununla birlikte farklı petshopları her zaman incelemeniz mümkündür.

Ayrıca pug satan ya da sahiplendiren internet siteleri de vardır. Bunları da online olarak incelerseniz, ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz. Sosyal medya platformları üzerinden de paylaşım yapıldığı için takip edilebilir.

Pug Köpek Nasıl Beslenir?

Pug cinsi köpekler seçici bir ırk değildir. Dolayısıyla verdiğiniz her şeyi tüketebilir. Cinsiyete ve yaşına göre ağırlığının yüzde 3-4’üne eşit miktarda yiyeceğe gereksinim tutar. Ancak gün içinde sık sık yemek yediği için kilo alabilir.

Bunu önlemek için egzersizler oldukça önemlidir. Her ne kadar evde bunu sağlamak zor olsa da dışarıda oldukça aktif canlılardır. Dolayısıyla periyodik olarak dışarı çıkarırsanız koşup oynayarak egzersiz yapabilir. Köpekler için özel olan oyuncaklar da kullanılabilir.

Ancak hava durumuna dikkat etmeniz gerekir. Özellikle kavurucu sıcaklarda dışarı çıkartılmamalıdır. Çünkü hassas tüy yapıları nedeniyle, bu durumdan kolay bir şekilde etkilenebilir.

Yavru Pug Köpek Fiyatı 2023 yılında petshoplarda 4.000 ile 8.000 TL’dir

Pug ırkı nereden gelmiştir? Pug köpekler hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Pug Köpek Fiyatları

pug, pug köpek, pug köpek fiyatları, pug fiyat, pug cinsi köpek, pug fiyatları, pug yavru, siyah pug, pug köpek fiyat, pug köpek cinsi, pug kopek, pug köpeği, pug cinsi köpek fiyatları, yavru pug
pug pug köpek pug köpek fiyatları pug fiyat pug cinsi köpek pug fiyatları pug yavru siyah pug pug köpek fiyat pug köpek cinsi pug kopek pug köpeği pug cinsi köpek fiyatları yavru pug

Pug Köpek Fiyatları

Yavru Pug Köpek Fiyatı Ne Kadar?

Yavru pug köpek fiyatı 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

Pug Köpek Fiyatı Ne Kadar?

Pug köpek fiyatı 2.500 TL İle 6.000 TL arasında değişmektedir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir