Su Kaplumbağası Fiyatları

Su kaplumbağası fiyatları ne kadar? Evinizde besleyecek canlı arıyorsanız oldukça farklı seçenekler vardır. Su kaplumbağası da bunlardan bir tanesidir.  Genel anlamda Su kaplumbağası fiyatı aşağıda listelenmiştir.

Su Kaplumbağası Fiyatları

Kaplumbağa FiyatıFiyat Aralığı
Pet shop Su Kaplumbağası Fiyatı250 ile 800 TL Arası
Sahibinden Su Kaplumbağası Fiyatı150 ile 500 TL Arası
Kara Kaplumbağası Fiyatı500 – 2500 TL Arası
Kırmızı Yanak Kaplumbağa Fiyatı600 – 800 TL Arası
su kaplumbağası fiyatları, su kaplumbağası fiyatları 2024, su kaplumbağası pet shop fiyatları, sahibinden su kaplumbağası fiyatları, su kaplumbağası güncel fiyatları, su kaplumbağası fiyatları ankara

Su Kaplumbağası Fiyatları

Eğer su kaplumbağası fiyatı ne kadar diyorsanız tüm bunları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Su Kaplumbağası Nereden Alınabilir?

Canlı kaplumbağa satın al için nerelerin tercih edilebileceği bir soru işareti bırakır. Bunun için yapılabilecek birçok tercih vardır. İlk olarak petshopları ziyaret etmeniz mümkündür. Burada sadece kedi ve köpekler değil, aynı zamanda kuşlar, balıklar da satılmaktadır. Aralarında kaplumbağa satanları keşfetmek de mümkündür.

Aynı şekilde interneti dolaşırsanız, su kaplumbağası satan yerleri görmeniz mümkündür. Bunları da inceleyerek istediklerini görebilirsiniz. Ancak sahiplendirme yöntemini de tercih de edebilirsiniz. Bu canlıları hali hazırda besleyenler, satmak yerine sahiplendirmeyi düşünebilir.

Bunun için farklı internet sitelerini ve sosyal medya platformlarını incelerseniz, verilen duyuruları görebilirsiniz.

Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir?

Su kaplumbağası ne yer? Bu canlılar doğal ortamlarında sorunsuz bir şekilde beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilir. Ancak akvaryumda beslemeye karar verirseniz, ne yedireceğinizi bilmek gerekir.

Bu canlılar için özel üretilen yemler mevcuttur. Bunların dışında 3 günde bir farklı besinler de verilebilir. Kaplumbağalar hem etçil hem de otçul olduğu için marul, haşlanmış et gibi şeyleri sunmanız da mümkündür.

Eğer evinizde iyi koşullarda besler ve bakımını doğru bir şekilde yaparsanız, 30 seneye kadar yaşayabilmektedir.

Su Kaplumbağası Ne Kadar Büyür?

Su kaplumbağası almadan önce bu canlıların ne kadar büyüdüğünü de bilmeniz gerekir. Böylece akvaryumu daha uygun bir şekilde seçmeniz mümkündür.

Bu canlılar,  yeni doğdu zaman 1 yaşına kadar yaklaşık 5-6 cm büyümektedir. İkinci yıla gelindiğinde ise 7 ile 12 cm olabilmektedir. 3. senelerinde 8-13, 4. Senelerinde ise 13-19 cm’e kadar uzayabilir. Ancak akvaryum içinde bitkilerin ve aksesuarların olacağı da unutulmamalıdır. Dolayısıyla büyük bir tane seçmek önerilir.

su kaplumbağası fiyatları, su kaplumbağası fiyatları 2024, su kaplumbağası pet shop fiyatları, sahibinden su kaplumbağası fiyatları, su kaplumbağası güncel fiyatları, su kaplumbağası fiyatları ankara
su kaplumbağası fiyatları, su kaplumbağası fiyatları 2024, su kaplumbağası pet shop fiyatları, sahibinden su kaplumbağası fiyatları, su kaplumbağası güncel fiyatları, su kaplumbağası fiyatları ankara

Su kaplumbağası akvaryumda yaşar mı?

Su kaplumbağasının yavruyken bakımı çok kolaydır. Fakat büyüdükten sonra bakımı iyice zorlaşır. Büyüdükçe akvaryumu ve filtreyi büyütmeniz gerekir.

Su Kaplumbağası suyu nasıl olmalı?

Sucul olan türlerde su oranının daha fazla olması gerekirken yarı sucul türlerde kara ve su oranının eşit olması gerekmektedir. Su kaplumbağası akvaryumu kurarken kullanılan su, kaynak suyu olmalıdır. Musluk suyu da kullanılabilir, fakat klordan arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Su kaplumbağalarına ait daha fazla bilgi için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir