British Shorthair Fiyat ne kadar? Kediler yaşam alanlarında en çok beslenen evcil hayvanlardan biridir. Çünkü köpekler ile karşılaştırıldıkları zaman, bakımları hem daha kolay hem de zahmetsizdir. Bu nedenle her geçen gün pek çok kişi kedi beslemeye başlamaktadır..

Eğer British Shorthair beslemek istiyorsanız, ilk olarak fiyatlarının ne kadar olduğunu merak etmeniz oldukça normaldir. Ancak fiyatlar,

 1. Kaç günlük olduğuna,
 2. Cinsiyetine,
 3. Ağırlığına,
 4. Kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı,
 5. Aşılarına,

Göre değişkenlik gösterir. Ancak British kedi fiyat genel anlamda 1505 ile 4510 TL arasındadır.

British Shorthair Fiyatları Ne Kadar?

British Shorthair satılık olarak internette bulunabilir. Fiyatları genel anlamda aşağıdaki tablodan görülebilir.

British Shorthair Fiyat

TürRenkYaşFiyat
Erkek British Shorthair FiyatıGri6 aylık1505 TL
Dişi British Shorthair FiyatıAçık Gri5 günlük3830 TL
Erkek British Shorthair FiyatıKoyu Gri1 aylık2710 TL
Erkek British Shorthair FiyatıGolden1 yaş4510 TL
british shorthair fiyat 2023, british shorthair fiyat yavru, british shorthair fiyat sahibinden, british shorthair fiyatları 2023, british shorthair fiyat petshop, british shorthair fiyat 2023 yavru, british shorthair fiyat nedir

Eğer daha uygun fiyat almak istiyorsanız satan yere aşılarının tam olup olmadığını sorabilirsiniz. Çünkü değilse sizin yaptırmanız gerekecektir. Bu nedenle biraz indirim olup olmayacağını sorabilirsiniz.

Aynı şekilde kısırlaştırılmamış kedilerin fiyatları da daha yüksektir. Dolayısıyla alırken bunu da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. British Shorthair satılık olarak almak istiyorsanız, tüm bunlara dikkat edilmelidir.

British Shorthair Sahiplendirme Var Mı?

Kedi beslemek istiyorsanız, tek çözümünüz satın almak değildir. British shorthair sahiplendirme yapan yerler de vardır. İlk olarak bu canlıların cins olduğunu, dolayısıyla barınakta bulamayacağınızı bilmeniz gerekir.

Ancak özellikle Facebook gibi sosyal medya platformlarında bu canlıların sahiplendirilmeye çalışıldığı yerler vardır. British shorthair kedisi yavrulayanlar, bakım masrafları arttığı için bu yola sıklıkla başvurur. Aksi durumda aşı, mama, kum ve oyuncak masrafları yükselme gösterir.

Bunun dışında British shorthair sahiplendirme yapan online platformlar da bulunmaktadır. Kişilerle iletişime geçerek, yine aynı sonuçları alabilirsiniz. Her iki kapsamda da Türkiye genelinde, farklı yaş gruplarından British shorthair kedilere ulaşabilirsiniz.

British Shorthair Özellikleri Neler?

Kediler kendi doğal ortamlarında gereksinimlerini karşılayabilir. Ancak ev ortamına almak, onun tüm ihtiyaçlarını sizin üstlendiğiniz anlamına gelir. Bu nedenle British shorthair özellikleri bilmeniz gereken bir konudur;

 1. Fazla ilgi meraklısı olan canlılar değildir.
 2. Sevilmek istemiyorsa kendini sevdirmeyebilir. Ancak ilgi isterse bunu belli eder.
 3. Ev ortamlarına oldukça uygundur.
 4. Her kedi gibi kendi bakım ve temizliklerini yapabilir.
 5. Kendi başlarına kalmayı sevmez. Ancak kalırsa uslu bir şekilde durmakta, yaramazlık yapmamaktadır.
 6. Ev halkıyla iyi şekilde anlaşılabilir.
 7. Uysal bir yapısı vardır.
 8. Erkekler, dişilere göre daha büyük ve iridir.
 9. Erkek kediler 5-10 kilo arasında, dişiler ise 5-7 kilo arasındadır.

Bu cinsin ömürleri ise ortama 14 ile 20 yıl arasında değişir.

British Shorthair kedi ırkı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

British Shorthair Fiyat

british shorthair fiyat 2023, british shorthair fiyat yavru, british shorthair fiyat sahibinden, british shorthair fiyatları 2023, british shorthair fiyat petshop, british shorthair fiyat 2023 yavru, british shorthair fiyat nedir
british shorthair fiyat 2023 british shorthair fiyat yavru british shorthair fiyat sahibinden british shorthair fiyatları 2023 british shorthair fiyat petshop british shorthair fiyat 2023 yavru british shorthair fiyat nedir

British Shorthair Fiyat

British Shorthair Özellikleri Nelerdir?

Fazla ilgi meraklısı olan canlılar değildir, Sevilmek istemiyorsa kendini sevdirmeyebilir. Ancak ilgi isterse bunu belli eder, Ev ortamlarına oldukça uygundur, Her kedi gibi kendi bakım ve temizliklerini yapabilir.

British Shorthair Kedilerde En Çok Görülen Hastalıkları Nelerdir?

Hipertrofik Kardiyomiyopati, Polikistik böbrek hastalığı, Üriner sistem hastalığıBritish Shorthair kedilerin en çok ölümle sonuçlanan hastalığıdır.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir