AdıFiyatı
Erkek Sarı Malinua425 TL
Erkek Sarı Gloster110 TL
Dişi Beyaz Malinua260 TL
Dişi Karışık Renkte Gloster310 TL
Dişi Sarı Kanarya160 TL
Belçika Erkek Jan Pierre Soyu Gloster610 TL
Erkek Sarı Kanarya360 TL
kanarya, kanarya fiyatları, gloster kanarya, kanarya yemi, kanarya kafesi, kanarya kuşu, sarı kanarya, evcil kanarya, kanarya kuşu fiyatları, kanarya çeşitleri, kanarya ne yer, gloster kanarya fiyatları

Erkek Sarı Malinua fiyatı 2023 yılında petshoplarda 425,00 TL’dir

Kanarya fiyatları ne kadar? Kanarya evlerde en çok beslenen evcil hayvanların başında gelir. Zira kedi ve köpeklere göre daha sessiz ve bakımı kolaydır. Bu bakımdan almak isteyenler, öncesinde fiyatlarını sık sık düşünmektedir.

Kanaryalar kendi içinde farklı cinslere ayrılmaktadır. Bunlara göre fiyatları farklılık göstermektedir. Ayrıca cinsiyet, yaş ve kaç tane alındığı da fiyatları etkilemektedir. Aşağıda bulunan tabloyu incelerseniz, bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanarya fiyatları hakkında tabloyu incelerseniz, bilgi edinebilirsiniz.

Kanarya Nereden Alınabilir?

Evinde evcil hayvan beslemek isteyen insanlar, daha önce bunu yapmamışsa nereden alınabileceğini sık sık düşünmektedir. Kanarya beslemek isteyenler de kanarya fiyatları ardından bu konuyu düşünmektedir.

Günümüzde bazı petshoplar bunları satmaktadır. Dolayısıyla yaşadığınız yerdeki petshopları ziyaret ederseniz, uygun olanlarını bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden bazı sitelerde, sosyal medya platformlarında da kanarya satışları bulunmaktadır.

Bunları da inceleyebilir, sizin için en uygun kanaryayı kısa sürede bulabilirsiniz.

Dişi Karışık Renkte Gloster fiyatı 2023 yılında petshoplarda 310,00 TL’dir

Kanarya Özellikleri

Kanarya özellikleri nedir bilmek, onları daha yakından tanımanıza olanak tanır. Her ne kadar sadece dişilerin kuluçkaya yattığı düşünülse de, kanaryalarda da erkekler de yatmaktadır. Sağlıklı bir kanarya ortalama 10 sene yaşayabilir. Ayrıca şu gibi genel özellikleri de vardır;

  1. Kanaryalar sürü halinde yaşadığı için evde birden fazla beslenebilir.
  2. Genellikle sarı renkte görülmektedir.
  3. Sene içinde tüy dökme, dinlenme ve çiftleşme dönemlerinden geçer.
  4. Etrafa duyarlı, oldukça hareketli canlılardır.
  5. Boyları ortalama 16 cm’ye varmaktadır.
  6. Erkek kanaryalar yumurtlayan dişi kanaryayı ve yumurtaları koruma eğilimindedir.
  7. Yaşlandıkça ayakları pullanır, derisi matlaşır ve kalınlaşır.
  8. Eğitime açık olan canlılardır.

Ayrıca göz etrafında akıntı ve renk değişimi hastalık belirtisidir. Hareketlerinin ve ötüşünün azalmasını da bunu gösterir.

kanarya fiyatları ankara, kanarya fiyatları, kanarya fiyatları ne kadar, kanarya fiyat 2023 , kanarya fiyatları pet shop
kanarya fiyatları ankara kanarya fiyatları kanarya fiyatları ne kadar kanarya fiyat 2023 kanarya fiyatları pet shop

Kanarya Bakımı

Kanarya beslenmesi nasıl olur? Eğer evinize bir canlı alacaksanız, öncelikle nasıl besleyebileceğinizi bilmeniz gerekir. Kanaryalara özel yemler olup bunlar ile beslenmeleri mümkündür. Bunların yanı sıra elma, marul, yulaf, kenevir ve darı ile de beslenmeleri mümkündür.

Bu canlıların günlük bir şekilde beslenmesi gerekir. Eğer tüm gün yem yemezse hayatları tehlikeye girebilir. Dolayısıyla yemliğin sürekli dolu olduğundan emin olunmalıdır. Yemlerin yanı sıra haftada en az 2-3 kere taze meyve ve sebze de verilebilir. Ancak avokado onlar için zehirleyici bir etkiye sahip olduğundan uzak tutulmalıdır.

Marul, elma ve salatalık, bu canlılar tarafından özellikle sevilmektedir. Bunlar güzel bir şekilde yıkanmış ve temizlenmiş bir şekilde verilmelidir. Ayrıca sularının içine maden suyunun damlatılması da mümkündür.

Belçika Erkek Jan Pierre Soyu Gloster fiyatı 2023 yılında 610,00 TL’dir

Kanarya türü nereden gelmiştir? Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

kanarya, kanarya fiyatları, gloster kanarya, kanarya yemi, kanarya kafesi, kanarya kuşu, sarı kanarya, evcil kanarya, kanarya kuşu fiyatları, kanarya çeşitleri, kanarya ne yer
kanarya kanarya fiyatları gloster kanarya kanarya yemi kanarya kafesi kanarya kuşu sarı kanarya evcil kanarya kanarya kuşu fiyatları kanarya çeşitleri kanarya ne yer

Malinua Kanarya Fiyatları Ne Kadar?

Malinua kanarya fiyatı 425,00 TL’dir.

Gloster Kanarya Fiyatları Ne Kadar?

Gloster kanarya fiyatı 100,00 TL’dir.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir