Siyam Kedisi Fiyat, Siyam kedisi fiyatları ne kadar? Kediler günümüzde birçok kişi tarafından sevilen ve beslenmek istenen canlılardır. Özellikle cins kediler daha fazla ilgi görmektedir. Siyam kedileri de bunlardan bir tanesidir. Siyam Kedisi yavru fiyatı daha düşük olsa da, eğitimli ya da yetişkin bir kedi almak daha pahalıdır.

Siyam Kedisi Fiyat

Siyam Kedisi FiyatFiyat
Yetişkin Siyam Kedisi Fiyatı1,500 TL – 4,500 TL
Siyam Kedisi Yavru Fiyat750,00 TL – 1,200 TL
Eğitimli Siyam Kedisi Fiyatı3,500 TL – 7,500 TL
siyam kedisi fiyat, siyam kedisi fiyatları, siyam kedisi fiyat 2023, siyam kedisi fiyat sahibinden, siyam kedisi fiyat bursa

Siyam Kedisi Fiyat

Bu değişikliklerin farklı sebepleri yer almaktadır. Temel olarak bunlar aşağıda olduğu şekilde sıralanabilir;

  1. Kedinin cinsiyeti
  2. Kedinin kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığı
  3. Kedinin yaşı
  4. Kedinin aşı olup olmadığı

Siyam kedisi fiyatları bu gibi sebeplerden dolayı değişiklik göstermektedir.  Eğer satın alacak kadar yeterli bütçeniz yoksa Siyam kedisi sahiplenme sizin için daha iyi olacaktır.

Siyam Kedisi Nasıl Alınabilir?

Siyam Kedisi Fiyat

Siyam kedisi nasıl alınır? Bunun için farklı çözümler yer almaktadır. Cins kediler genellikle barınaklarda olmadığı için burada bulmanız çok düşük bir olasılıktır. Bunun yeni sosyal medya platformlarını ve internet sitelerini inceleyebilirsiniz.

Buradan hem satan yerleri görebilir hem de fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Siyam kedisi sahiplendirme gruplarını da ziyaret ederek kedi sahibi olabilirsiniz.

Özellikle Facebook’ta insanlar sıklıkla cins kedilerini sahiplendirmeye çalışmaktadır. Yeni yavrulayan bir kedi, beraberinde büyük masrafları da getirir. Masraflardan kaçınmak için çözüm olarak Yavru siyam kedisi ücretsiz olarak sahiplendirilir.

Siyam Kedisi Özellikleri Nasıl?

Siyam Kedisi Fiyat

Siyam kedisi özellikleri nasıl? Bu canlılar kendilerine has kürk renkleri ile tanınmaktadır. Bunun dışında aşağıdaki tabloyu inceleyerek de fiyat bilgisine hemen ulaşabilirsiniz.

AdıÖzellikleri
Siyam Kedisi KarakteriAkıllı, konuşkan, hareketli ve insan dostu
Siyam Kedisi Tüy YapısıOrta uzunluk ya da kırık beyaz, kısa tüyler
Siyam Kedisi Fiziksel YapısıGüçlü, kalın ve çevik
Siyam Kedisi Kulak YapısıUca doğru sivridir. Bunun dışında diğer kediler gibidir.
Siyam Kedisi Kuyruk TipiUzun ve ince
Siyam Kedisi Kilosu4,5 ve 14 kg arasında
siyam kedisi fiyat, siyam kedisi fiyatları, siyam kedisi fiyat 2023, siyam kedisi fiyat sahibinden, siyam kedisi fiyat bursa

Siyam kedisi özellikleri ana hatları ile böyledir. Kediler, aynı evi paylaştığı insan dostları ile yakın ilişkiler kurmasıyla tanınır. 

Siyam Kedisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Siyam kedisi bakımı oldukça kolaydır. Haftada bir kere taranması yeterli gelecektir. Bunun dışında ilgiyi seven ve isteyen yapıları vardır. Tırnakları tüm kediler gibi kesilebilir. Bu 2 haftada bir gerçekleştirilebilir.

Kedi kumu da her zamanki gibi düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Doğru bir şekilde bakım yaparsanız, onları daha mutlu edebilirsiniz.

Siyam kedisi hakkındaki WikiPedia makalesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

siyam kedisi fiyat, siyam kedisi fiyatları, siyam kedisi fiyat 2023, siyam kedisi fiyat sahibinden, siyam kedisi fiyat bursa
siyam kedisi fiyat siyam kedisi fiyatları siyam kedisi fiyat 2023 siyam kedisi fiyat sahibinden siyam kedisi fiyat bursa

Siyam kedi ne kadar yaşar?

Diğer kedi ırklarında olduğu gibi her siyam kedisinin farklı bir karakteri olabilir. Bazıları eğer erken yaşta eğitilirlerse sorun çıkarmadan tasma takmayı öğrenirler.Ortalama yaşam süreleri 8 ile 15 yıl arasındadır.

Siyam kedileri tüy döker mi?

Siyam Kedisi Tüy Döker Mi? Siyam Kedisi Tüy Dökümü ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde doğaları gereği tüy dökme problemleri yaşanmaktadır.

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir